Inna Bajka. Opowieści Wędrownego Grajka

niedziela, 1 października 2017, 11:00

  • niedziela, 1 października 2017, 11:00
  • Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15

To interaktywne spektakle, podczas których zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. W ramach spotkań wspólnie poznajemy tańce, zwyczaje, zabawy i instrumenty z różnych stron świata. Razem tworzymy oprawę muzyczną, scenograficzną, choreograficzną. Opowieści Wędrownego Grajka są również zachętą do sięgania po najpiękniejszą i najwartościowszą literaturę dziecięcą. Spotkania z „Inną Bajką” rozbudzają wyobraźnię, uwrażliwiają na żywe słowo i muzykę.

Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z Wędrownym Grajkiem na interaktywne zajęcia podczas których opowiadamy muzyką, słowem, gestem, rekwizytem historie - baśnie z różnych zakątków świata. W ramach proponowanego spotkania dzieci i opiekunowie mają okazję sami tworzyć muzyczne tło do wysłuchanej historii. Opowieści Wędrownego Grajka mają być zachętą do sięgania po najpiękniejsze książki literatury dziecięcej, a także mają uwrażliwiać na żywe słowo i muzykę. Spotkania z „Inną Bajką” mają rozbudzać wyobraźnię, bo dzięki kontaktowi z żywym słowem dziecko uczy się języka, nowych wyrazów, bo właśnie dzięki słowom się rozwija. Opowiadanie angażuje rodziców i dzieci do wspólnych działań, do wspólnego spędzania czasu, a przede wszystkim do bliskości.

„Legenda o Johnym Appleseedzie”, z której dowiecie się, co robili, jak żyli, czego słuchali i jaką grali muzykę amerykańscy osadnicy, kiedy świat jeszcze nie słyszał o Hollywood, Myszce Miki i Mc’Donaldzie. O czym marzyli i czego poszukiwali, przemierzając Amerykę ze wschodu na zachód? Co zyskał Johny Appleseed, kiedy wyruszył w daleką, choć ryzykowną podróż? Na te pytania spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi w czasie kolejnego bajkobrania. Spotkajmy się, by podążając śladami Johnego, słuchać muzyki amerykańskich osadników i aby wspólnie tworzyć muzyczne obrazy.

Opowiada Bajarka (Ola Barczyk) i Gra Wędrowny Grajek (Piotr Krawczyk)

Więcej

Wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.