Czytamy i oglądamy w Agrafce

niedziela, 7 kwietnia 2019, 11:00

  • niedziela, 7 kwietnia 2019, 11:00
  • niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:00
  • niedziela, 28 kwietnia 2019, 11:00
  • Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

7 kwietnia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy: Basia i wyprawa do lasu | Zofia Stanecka, Marianna Oklejak
Oglądamy: BASIA 2 | Basia 2, reż. Marcin Wasilewski, Polska 2018, zestaw 5 odcinków, 45’
Odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

14 kwietnia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Jajko | Britta Teckentrup
Oglądamy: TYDZIEŃ MAMI FATALE | Tydzień Mami Fatale
reż. Łukasz Kacprowicz, Szymon Adamski, Stuart Evans, Robert Jaszczurowski, Marcin Wasilewski, Polska 2016, 63'
W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Mimo drobnych złośliwości Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji.

28 kwietnia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie | Dorota Terakowska
Oglądamy: PRAZIOMEK | Missing Link reż. Chris Butler, Kanada/USA 2019, 95’
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to... niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.