Czytamy i oglądamy w Agrafce

niedziela, 30 grudnia 2018, 11:00

  • niedziela, 30 grudnia 2018, 11:00
  • niedziela, 2 grudnia 2018, 11:00
  • niedziela, 9 grudnia 2018, 11:00
  • niedziela, 16 grudnia 2018, 11:00
  • Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

2 grudnia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Prezent dla Cebulki | Frida Nilsson, Maria Nilsson Thore
Oglądamy: POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA | Pixi Post eta opari – amaileak, reż. Gorka Sesma, Hiszpania/Kolumbia 2016, 90’
W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia. Pośród wielu innych mieszkają tam między innymi: nasz Święty Mikołaj, Trzej Mędrcy ze wschodu oraz Hoteiosho z Japonii. Kiedyś mieszkał tam także Monopolish - duch świąt ze starożytnego Rzymu - lecz został wygnany gdyż chciał być jedynym Mikołajem dla całego świata. Teraz Święta są zagrożone bo zły duch Monopolish porwał japońskiego Mikołaja i coroczny zjazd Mikołajów nie może się odbyć. A to jeszcze nie wszystko bo Monopolish planuje porwać wszystkich Mikołajów i sam zostać jedynym, złym duchem Świąt. Cała nadzieja w małej elfce zwanej Pixi Post. To ona przebrana za człowieka ruszy na misję by uratować Święta i prezenty dla wszystkich dzieci na świecie. 

9 grudnia/niedziela/ godz. 11:00
Mikołajki w Agrafce
Czytamy:  Kosmiczne Święta | Ingelin Angerborn
Oglądamy: CZARODZIEJKA LILI RATUJE ŚWIĘTA | Hexe Lilli rettet Weihnachten, reż. Wolfgang Groos, Niemcy 2017, 100’
Na uczestników czekać będą drobne, mikołajkowe upominki
Przygotowania do Świąt w rodzinnym mieście Lili trwają w najlepsze. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują spokojnego czasu w towarzystwie swoich rodzin. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy Lili postanawia wezwać za pomocą czarów Ruperta - legendarnego pomocnika św. Mikołaja z czasów średniowiecza. 
Jednak Rupert nie tylko czuje się nieswojo we współczesności, ale jest też coraz bardziej zły, że obecne zwyczaje świąteczne za bardzo polegają tylko na kupowaniu prezentów.
Sprawa szybko wymyka się spod kontroli. Gość z przeszłości zmienia się w dzikie stworzenie sprzed czasów, zanim oswoił go św. Mikołaj, a Święta w obecnej postaci stają pod znakiem zapytania. 
Teraz czarodziejka Lili wraz z jej małym, zielonym smokiem muszą powstrzymać Ruperta, by wszyscy mogli także w tym roku cieszyć się Bożym Narodzeniem.

16 grudnia /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony | Jujja Wieslander
Oglądamy: MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY | Karsten og Petras vudunderlige jul, reż. Arne Lindtner Næs, Norwegia 2014, 75’
Boże Narodzenie jest coraz bliżej i przedszkolaki przygotowują się na ten wyjątkowy czas. Zarówno w domu, jak i w przedszkolu panuje już świąteczna atmosfera. Emma czeka również na szczeniaczki Bassy, które lada chwila mają się pojawić na świecie. Jednak nie wszystko idzie według planów. Dziadek Emmy chce wyjechać do domku na wsi razem z Esther i jej siostrą. Dziewczynka czuje się zawiedziona tym, że nie spędzą wspólnie najważniejszego dnia w roku. No i na dodatek wciąż nie ma śniegu. Emma wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeśli ktoś może sprawić, by święta jednak były magiczne, to tylko on!

30 grudnia  /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Człowiek jaki jest, każdy widzi | Marzena Matuszak
Oglądamy: MISJA YETI | Nelly et Simon – Mission Yeti, reż. Pierre Greco, Kanada 2018, 80’
Nawet mała stopa Yeti jest większa od ludzkiej. O wiele, wiele większa. Co zrobić, kiedy nadepnie się wielkiemu futrzakowi na odcisk? Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać.
Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik? Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.