Muzyka i magia

wtorek, 25 września 2018, 11:00

  • wtorek, 25 września 2018, 11:00
  • wtorek, 23 października 2018, 10:00
  • wtorek, 23 października 2018, 12:00
  • wtorek, 6 listopada 2018, 11:00
  • Opera Krakowska, ul. Lubicz 48

Muzyka i magia, przedstawienie dla najmłodszych widzów w repertuarze Opery Krakowskiej, to fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni, która oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”!

Poznamy niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który potrafi sprowadzać na scenę różne sytuacje, emocje i postaci z baśni. Za sprawą magicznej muzyki pojawi się więc na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadza hałaśliwy potwór Bumtararam, który zakłóca czarodziejskie sztuczki. Sprawia on, że na scenie panuje chaos, a w bajkach wszystko się plącze i miesza. Akcja poważnie się komplikuje, tworząc niespodziewane, absurdalne i zabawne sytuacje. Na szczęście zjawia się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii stosowanej. Pragnie on poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swe odkrycia w tworzonej od lat Baśniowej Encyklopedii Muzyki! Miejmy nadzieję, że Profesor wspólnie z Czarodziejem i z pomocą publiczności zdołają pokonać hałasującego stwora, a wszyscy bohaterowie będą mogli powrócić do swoich bajek.

Spektakl muzyczno-teatralny Muzyka i magia to doskonała rodzinna rozrywka, która rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do muzyki i wprowadzi je w magiczny świat teatru.

Kompozytor: Andrzej Zarycki, Wojciech Graniczewski
Reżyseria: Wojciech Graniczewski
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Zarycki, Marek Kluza

Premiera: 23 października 2015

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.