Nauki dawne i niedawne

piątek, 2 września 2016 - czwartek, 31 grudnia 2020

  • piątek, 2 września 2016 - czwartek, 31 grudnia 2020
  • Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Jagiellońska 15

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do oglądania wystawy interaktywnej „Nauki dawne i niedawne”, która zamieniła ekspozycję „Wszystko… jest liczbą”.

Dla większości uczniów, wśród szkolnych przedmiotów, matematyka i fizyka zazwyczaj zajmują czołowe miejsca w rankingu „najmniej ukochanych”. Ale czy tak być musi? Wystawa „Nauki dawne i niedawne”, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie udowadnia, że nie. Nauka matematyki, fizyki czy astronomii nie musi być mozolnym przebijaniem się przez gąszcz coraz mniej zrozumiałych wzorów, czy wkuwaniem sto pięćdziesiątego trzeciego twierdzenia, prawa lub definicji. Na naszej wystawie jest to zabawa, przez którą można lepiej poznać prawa rządzące światem. W tym celu przygotowanych zostało ponad 40 stanowisk, na których można samodzielnie wykonać eksperyment fizyczny albo posłużyć się kopią starego przyrządu matematycznego lub astronomicznego.

Ekspozycja czynna codziennie prócz niedziel od 10.00 do 14.30

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.