Mały Książę (Teatr Współczesny)

środa, 7 lutego 2018, 08:45

  • środa, 7 lutego 2018, 08:45
  • środa, 7 lutego 2018, 11:00
  • środa, 7 lutego 2018, 13:15
  • Teatr Współczesny, ul. Starowiślna 21

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Są takie historie, które nie tylko zapadają głęboko w pamięć, ale przede wszystkim dotykają głęboko serce. Takie przeżycia z pewnością wywołuje opowieść o małym chłopcu, zamieszkującym planetę niewiele większą od siebie - poetycka opowieść, pełna metaforyki i fantastycznych postaci. Ta wielowątkowa baśń może być skierowana do widza w każdym wieku. Wszystko zależy od naszej dojrzałości. Każdy zaczerpnie z opowiadania to, co dla niego najistotniejsze. Dziecko zapamięta niewiarygodne przygody Małego Księcia, zagubionego w dorosłym świecie. Młodzież będzie chciała zachować „dziecko” w sobie, a dorośli wyciągną lekcję z postępowania Pijaka, Króla czy Bankiera. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość.

Spektakl jest autorską adaptacją dzieła, opartą na klasycznej inscenizacji. W sztuce wykorzystywane są również fragmenty tekstów z „Nocnego lotu” Saint-Exupéry’ego. Kreacja teatralna prowadzona jest w taki sposób, aby widz mógł swobodnie odczytywać symbole, zawarte w tekście oryginalnym. Multimedialna scenografia wprowadza, trójpłaszczyznowość spektaklu, co oddaje trzy nieustannie przeplatające się wątki fabuły: realistyczny, baśniowy i psychologiczny. Opracowanie muzyczne eksponuje dodatkowo płynne przenikanie nastrojów. Wszystkie formy ekspresji scenicznej łączą się tu w jedną oniryczną alegorię.

dla młodzieży od 13 lat

Więcej

23/20 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.