Teatr Morze

poniedziałek, 10 lipca 2017 - sobota, 15 lipca 2017

  • poniedziałek, 10 lipca 2017 - sobota, 15 lipca 2017
  • poniedziałek, 17 lipca 2017 - sobota, 22 lipca 2017
  • sobota, 22 lipca 2017, 17:00
  • niedziela, 23 lipca 2017, 17:00
  • Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora , ul. Nadwiślańska 2

Półkolonie teatralne w Cricotece w ramach projektu Lato w Teatrze realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Lato w teatrze zagościło w tym roku w Krakowie jedynie w Cricotece. Przez dwa tygodnie dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez artystki i artystów zajmujących się na co dzień teatrem, muzyką lub sztukami wizualnymi. Zabawy i działania ruchowe, plastyczne, rytmiczne czy głosowe będą inspirowane Panoramicznym Happeningiem Morskim i innymi happeningami Tadeusza Kantora. W tym celu instalujemy w Cricotece plażę z prawdziwym piaskiem i leżakami. Ale śladów morza będziemy szukać także nad Wisłą i na Podgórzu.

Projekt dedykujemy dzieciom w wieku 6-12 lat. . Warsztaty będą się odbywały w dwóch grupach (maksymalnie 115 osób w każdej)w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do soboty.

Na pokładzie:

Janka Jankiewicz-Maśląkowska – niezależna aktorka, lalkarka, reżyserka i liderka warsztatów teatralnych dla dzieci i dorosłych, reżyserka i aktorka grupy teatralnej LALE.Teatr.
Ola Barczyk – absolwentka teatrologii UJ i APT w Gardzienicach. Pedagog cyrku i teatru oraz bajarka. Na co dzień związana ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Mateusz Przyłęcki – aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Spektakle w jego reżyserii można oglądać w Teatrze Kana i Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, Teatrze Figur Kraków, Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.
Jakub Snochowski – aktor, performer, instruktor teatralny, trener. Występował m.in. w: Teatrze Starym, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Wielkim, Teatrze Dramatycznym, Teatrze Studio, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu.
Piotr Lutyński – malarz, rzeźbiarz, performer, muzyk, współtwórca grupy Rdzeń. Związany z Galerią Starmach w Krakowie, Galerią Foksal w Warszawie, Galerią Muzalewska w Poznaniu.
Małgorzata „Tekla” Tekiel – gitarzystka basowa, kompozytorka, aranżerka, autorka muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współtwórczyni i członkini zespołów: Będzie Dobrze, Pudelsi, Maleńczuk, Pati Yang, Karpaty Magiczne, Pochwalone, Tajny.
Grzegorz Kosowski – muzyk, lutnik. Członek zespołu Rdzeń. Gitarzysta w zespole The Fuse. Prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze. Występował na NieKongresie Animatorów Kultury 2016 r.
Barbara Pasterak – animatorka, edukatorka, instruktorka zajęć teatralnych i twórczych. Prezeska Fundacji Animatornia – twórcze działania. Koordynatorka projektów edukacyjnych w Cricotece.

Więcej

12 442 77 70, wew. 115.

lato@cricoteka.pl

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja obecności na wszystkich zajęciach oraz udział w obu pokazach finałowych (22 i 22.07. o 17.00). Zajęcia są bezpłatne.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.