Piątkowe Spotkanie z Komiksem #107

piątek, 30 czerwca 2017, 17:30

  • piątek, 30 czerwca 2017, 17:30
  • Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12

Duże ilości naraz złej kozy z Instagrama, czyli komiks internetowy w Polsce

Mówi się, że Internet nie zapomina. To bzdura. Mówi się też, że jeden rok w Internecie to kilkadziesiąt lat w świecie realnym.

WBP w Krakowie i Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe zapraszają na cyfrowo-archeologiczną wyprawę w poszukiwaniu prastarych źródeł polskiego webkomiksu! Prześledzimy wspólnie narodziny i rozwój historii obrazkowych w polskiej sieci, wskażemy najważniejszych twórców, tendencje, wzloty i upadki od prehistorii (okolice roku 2001) do dnia dzisiejszego.

Prowadzenie: Rafał Kołsut

***
Otwarte w październiku 2011 r. Małopolskie Studio Komiksu to jeden z pierwszych w Polsce księgozbiorów tematycznych, poświęconych w całości komiksom; dział wewnętrzny Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, w którym każdy zarejestrowany czytelnik może wypożyczyć klasyczne i najnowsze komiksy w języku polskim, a także wybrane publikacje w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Obecnie zbiór ten liczy sobie ok. 2.900 woluminów, pośród których dominują tzw. graphic novels, czyli komiksy o dużej objętości, skierowane przede wszystkim do czytelników dorosłych. W naszej ofercie nie brak jednak komiksów dziecięcych, edukacyjnych, historycznych, a także cieszących się wielką popularnością mang.

Zlokalizowane w nowoczesnym budynku Arteteki, Małopolskie Studio Komiksu to także miejsce, gdzie można swobodnie spotkać się i porozmawiać o komiksach. Od czterech lat,  we współpracy z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym, organizuje cykliczne piątkowe spotkania z komiksem, których gośćmi są twórcy, wydawcy, kolekcjonerzy i badacze komiksu.

Więcej

Wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.