Baranki dzieciom

niedziela, 24 września 2017, 11:00

  • niedziela, 24 września 2017, 11:00
  • niedziela, 1 października 2017, 10:00
  • niedziela, 8 października 2017, 11:00
  • niedziela, 15 października 2017, 11:00
  • niedziela, 22 października 2017, 11:00
  • niedziela, 29 października 2017, 11:00
  • niedziela, 17 września 2017, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

17 września w Kinie Pod Baranami rusza nowy, jesienny sezon Baranków Dzieciom - cyklu poranków filmowych dla najmłodszych widzów. Co niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych bajek, a po projekcji wezmą udział w twórczych warsztatach.

Tradycyjnie, Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na filmowe spotkania z bohaterami polskich serii animowanych. Jesienną edycję cyklu rozpocznie pokaz przygód rezolutnego Reksia, który obchodzi w tym roku 50. urodziny. Sympatyczny kundelek pozna nowych przyjaciół, którzy wprowadzą go do fascynującego świata muzyki. Zajączek Parauszek i jego kompani nauczą dzieciaki zasad działania w grupie, a pomysłowi bracia Bolek i Lolek zabiorą je w ekscytującą podróż do Ameryki Łacińskiej w ramach spotkania towarzyszącego Festiwalowi Kultury Latynoamerykańskiej.

W tym sezonie najmłodsi kinomani poznają Małego Misia i Tatę Misia - bohaterów nowego polskiego serialu dla dzieci Przytul mnie, który zakwalifikował się na Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy - najstarszy i najważniejszy festiwal animacji na świecie. Serial zrealizowano na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak. W ramach Festiwalu Conrada, Kino Pod Baranami zaprasza również na wyjątkowe Literackie Baranki Dzieciom, podczas których maluchy wezmą udział w projekcji odrestaurowanych cyfrowo odcinków serii Proszę słonia. Po seansie uczestnicy spotkania dowiedzą się więcej o Ludwiku Jerzym Kernie - autorze literackiego pierwowzoru i stworzą własną książkę, którą sami wypełnią treścią i obrazami.  

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W jesiennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w warsztatach bębniarskich, książkowych, zajęciach plastycznych i florystycznych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Baranki Dzieciom polecają również odbywający się w dniach 23 września - 1 października w Kinie Pod Baranami 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, prezentujący zagraniczne produkcje stworzone z myślą o maluchach. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Kina. Niedzielnym pokazom towarzyszyć będą warsztaty z Matplanetą,  podczas których najmłodsi stawią czoła najtrudniejszym łamigłówkom.

PROGRAM:

niedziela, 17 września, godz. 11.00
REKSIO
– zestaw bajek, 40’
reż. Józef Ćwiertnia, Halina Filek-Marszałek, Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra, Polska 1979–90
Pupil kilku pokoleń dzieci, jeden z najbardziej znanych i lubianych ekranowych piesków. Ten mały, łaciaty, ciekawy świata mieszkaniec wiejskiego podwórka zyskał sympatię dzieci i dorosłych, bawiąc ich do łez. W prezentowanych odcinkach Reksio poznaje świat muzyki. Spotyka muzykujących kompanów - świerszcza i drozda, a także sam próbuje sił w śpiewie i komponowaniu.
Odcinki: REKSIO I ŚWIERSZCZ | REKSIO KOMPOZYTOR | REKSIO ŚPIEWAK | REKSIO I DROZD
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 24 września, godz. 11.00
4. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

SUPERAGENTKA | NABOSPIONEN, reż. K. von Bengtson, Dania 2017, 77’, wersja językowa: dubbing PL
Spódnica, marynarka, krawat, kapelusz z szerokim rondem – od razu widać, że Agathe-Christine jest detektywem. Gdy przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie: ma siedem dni na odkrycie, kto dokonuje drobnych kradzieży. Od razu ma podejrzanego! Jest pewna, że to Victor – wiecznie naburmuszony i tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa. Ale czasem pozory mylą, a pierwszy trop nie musi być tym właściwym. Czy detektywistyczna zagadka może być okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela?
Warsztaty z Matplanetą to spotkanie z matematyką w działaniu. Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa m.in. do odszyfrowania tajnych informacji przekazywanych między agentami oraz do rozpracowania matematycznej maszyny, ukrywającej informacje o drodze do skarbca...

niedziela, 1 października, godz. 10.00
4. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

OPOWIEŚCI ŚWINKI | MULLEWAPP - EINE SCHÖNE SCHWEINEREI, reż. T. Stróżyk, Niemcy 2016, 72’, wersja językowa: polski lektor
W te urodziny przed Waldemarem wyzwanie poważniejsze niż zwykle. Do tej pory największą sztuką było to, by nie zjeść tortu przed czasem. Tym razem on i jego najlepsi przyjaciele – kogut Franz i mysz Johnny – muszą uratować farmę przed najazdem czwórki dzików wyjadających wszelkie zapasy. Przed tym gangiem nie uchowa się nawet stara marchewka, o torcie nie wspominając. Tylko jak dotrzeć na farmę, skoro dziki podstępem wyprowadziły ich w pole? Bohaterowie znajdują się nie wiadomo gdzie, a pewne jest tylko jedno – są daleko. Czasu jest mało. Czy przyjaciele zdążą przyjść farmie z odsieczą?
Warsztaty z Matplanetą to spotkanie z matematyką w działaniu. Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa m.in. do odszyfrowania tajnych informacji przekazywanych między agentami oraz do rozpracowania matematycznej maszyny, ukrywającej informacje o drodze do skarbca...

niedziela, 8 października, godz. 11.00
PRZYTUL MNIE
- zestaw bajek, 40’, reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016
Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.
Przytul mnie to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Animacja uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi. Autorem scenariusza serialu jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak Shrek, Madagaskar czy Sing.
Odcinki: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ | CZASEM | OPERACJA WEEKEND | KŁOPOTY Z BRZUSZKIEM | MÓJ TATA JELEŃ | CAŁA NAPRZÓD | NOWY SĄSIAD | ZIMA ZŁA
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 15 października, godz. 11.00
BARANKI W AMERYCE ŁACIŃSKIEJ
– Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej - wydarzenie towarzyszące
BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT – zestaw bajek, ok. 40’, reż. Józef Byrdy, Wacław Wajser, Edward Wątor, Stanisław Dülz, Polska 1968-1970
Niezwykłe przygody niesfornych braci – Bolka i Lolka – którzy w wyobraźni podróżują do miejsc wybranych przez zakręcenie globusem. Tym razem nieustraszeni i żądni przygód chłopcy przemierzają Amerykę Łacińską, gdzie biorą udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku i uczestniczą w wyścigu samochodowym w Argentynie, w Andach ze szponów kondora ratuje ich stary Indianin, a na koniec oni sami ocalają przed zagładą dzikie zwierzęta mieszkające nad rzeką Orinoko.
Odcinki: OLIMPIADA W MEKSYKU | GRAN PREMIO ARGENTYNY | ZŁOTE MIASTO INKÓW | NAD ORINOKO
Zajęcia plastyczne poprowadzi – związana z Cricoteką – artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

niedziela, 22 października, godz. 11.00
PARAUSZEK I PRZYJACIELE
- zestaw bajek, 45’, reż. Krzysztof Brzozowski, Polska 2013-2014
Polska animacja lalkowa zrealizowana w technice poklatkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.
Odcinki: KLUCZ | KONCERT | SAMOLOT | LEKARSTWO
Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych, inspirujących dzieci do poznawania świata przyrody. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane. Zajęcia poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

niedziela, 29 października, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
– Conrad Festival – wydarzenie towarzyszące
PROSZĘ SŁONIA – zestaw bajek, ok. 40’, reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968 film po cyfrowej rekonstrukcji
Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…
Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | PRZEPROWADZKA DOMINIKA
Warsztaty książkowe poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej ASP. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Podczas warsztatów opowie dzieciom o Ludwiku Kernie, którego dzieło zainspirowało twórców serii animowanej. Najmłodsi dowiedzą się również jak powstaje książka oraz wykonają własną, autorską książkę do kolorowania.

Więcej

www.kinopodbaranami.pl

Bilety: 11 zł, bilety na pokazy 4. Festiwal Filmowego Kino Dzieci: 14 zł | 12 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.