Baranki dzieciom

niedziela, 28 października 2018, 11:00

  • niedziela, 28 października 2018, 11:00
  • niedziela, 16 września 2018, 11:00
  • niedziela, 23 września 2018, 11:00
  • niedziela, 30 września 2018, 11:00
  • niedziela, 7 października 2018, 11:00
  • niedziela, 14 października 2018, 11:00
  • niedziela, 21 października 2018, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Przyszedł czas na jesienną odsłonę Baranków Dzieciom - niedzielnych poranków filmowych przeznaczonych dla najmłodszych widzów. Kino Pod Baranami zaprasza maluchy wraz z opiekunami na pokazy urokliwych animacji, którym towarzyszyć będą twórcze warsztaty.

Nowy sezon cyklu rozpocznie spotkanie pod hasłem Baranki witają szkołę, w trakcie którego maluchy poszukają na mapie Eskimosów, wspólnie z pomysłowym kundelkiem Reksiem będą uczyć się nowych języków, a Bolek w tajemnicy przed swoim bratem Lolkiem wybierze się na pierwsze wagary. Niesforni bracia wyruszą w podróż do Ameryki Łacińskiej podczas spotkania towarzyszącego Festiwalowi Kutury Latynoamerykańskiej. W programie znalazł się również wyjątkowy pokaz w ramach Festiwalu Filmowego KINO DZIECI.

W ramach cyklu pokazom filmowym dla najmłodszych towarzyszą zabawy i rozwijające wyobraźnię warsztaty prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę animatorów i zaprzyjaźnionych artystów. We wrześniu mali widzowie Kina Pod Baranami wezmą udział w kreatywnych zajęciach plastycznych i będą wspólnie muzykować podczas energetycznych warsztatów bębniarskich.

niedziela, 16 września, 11.00
BARANKI WITAJĄ SZKOŁĘzestaw bajek, ok. 40’ + zajęcia plastyczne
PRZYGODY BOLKA I LOLKA: WAGARY, reż. Romuald Kłys, Polska 1976
Bolek w tajemnicy przed Lolkiem i Tolą postanawia pójść na wagary do lasu. Kąpie się w jeziorze i bawi się z napotkaną sarenką. Na skutek niefortunnego wypadku chłopiec ląduje w łóżku ze skręconą nogą i naprawdę nie może chodzić do szkoły.
REKSIO POLIGLOTA, reż. Lechosław Marszałek, Polska 1967
Reksio uczy się języków swoich sąsiadów. Dzięki nowym umiejętnościom może nie tylko swobodnie porozumiewać się z innymi zwierzakami z podwórka, ale także łagodzić konflikty między nimi.
REKSIO NAUCZYCIEL, reż. Edward Wątor, Polska 1977
Podwórkowy kogut pieje od przypadku do przypadku i ciągle spóźnia się na posiłki. Reksio uczy go właściwego rozróżniania czasu. Dzięki tej nauce ptak wreszcie spełnia swój obowiązek jak w zegarku.
WESOŁA GEOGRAFIA, reż. Leszek Lorek, Polska 1967
Uczeń odpowiadający w szkole z geografii myli w zabawny sposób realia, twierdząc na przykład, że Eskimosi żyją wśród piasków wokół egipskich piramid. Pozostawiony po lekcjach w klasie, uczy się na nowo i porządkuje swoją geografię.
Zajęcia plastyczne poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

niedziela 23 września, 11.00
FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI
GORDON I PADDY
| GORDON & PADDY., reż. Linda Hambäck, Szwecja 2017, 65' wersja językowa: dubbing PL + warsztaty z Matplanetą

niedziela, 30 września, 11.00
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 40’ + warsztaty bębniarskie
REKSIO I SOWA
, reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.
REKSIO I KUKUŁKA, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...
REKSIO I PAW, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.
REKSIO I GOŁĄB, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 7 października, 11.00
RODZINA TREFLIKÓW - zestaw bajek, 40’, reż. Marek Skrobecki, Polska 2016 + warsztaty bębniarskie
Rozśpiewane i roztańczone Trefliki w każdym odcinku zapraszają młodego widza na nową przygodę do świata wyobraźni. Ta pozornie zwyczajna rodzina mieszka w małym domku, do którego pewnego dnia przybywa tajemniczy gość – Mały Wujcio. Ma on magiczne moce i pozostaje niewidoczny dla dorosłych. Od tego czasu towarzyszy on dzieciom – 6-letniej Treflince i 4-letniemu Treflikowi, ale też w tajemnicy wspiera Mamę i Tatę. Zabiera małych bohaterów do odległych, tajemniczych krain, jednocześnie pomagając zrozumieć otaczający ich na co dzień świat. Rodzinę Treflików często odwiedzają krewni i znajomi, z których wielu to bardzo intrygujące persony! Wśród nich są Babcia i Dziadek, Ciocia, Pan Jareczek, sąsiad Robobot, a nawet Król i Królowa. Opowieści o Treflikach przepełnione są pozytywną energią i zapoznają dzieci z takimi zagadnieniami jak przyjaźń, szacunek, szczerość i tolerancja.
Pierwszy w Polsce serial zrealizowany techniką animacji lalkowej przy użyciu druku 3D. Reżyserem serii jest Marek Skrobecki, współtwórca nagrodzonego Oscarem filmu Piotruś i wilk. Głosu postaciom użyczyli m.in. Jarosław Boberek, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny i Krystyna Tkacz. Piosenkę tytułową zaśpiewała Natalia Kukulska.
Warsztaty bębniarskie
poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 14 października 11.00
EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO
FOTOGRAFICZNE BARANKI - zestaw bajek, 40’ + warsztaty artystyczne z kolektywem OKO i UCHO
PRZYGODY BOLKA I LOLKA: FOTOREPORTER,
reż. Edward Wątor, Romuald Kłys, Polska 1975
Bolek i Lolek chcą sfilmować jakieś ciekawe wydarzenie, filmują więc pokazy w cyrku, zawody sportowe, łowienie ryb. W końcu przeżywają niezwykłe spotkanie z niedźwiedziem - fotografem.
PIES I KOT: FOTOAPARA, reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1972
Telewizyjny serial animowany o przygodach psa i kota, którzy „w jednym stali domu". Pies jest zamożnym obywatelem, którego stać na różne, ułatwiające życie artykuły gospodarstwa domowego. Te często stają się przyczyną konfliktów. Kot jest dzikim lokatorem, który zadomowił się na jego poddaszu. Jest biedny, ale sprytny i zrobi wszystko, żeby przechytrzyć swojego gospodarza.
FOTOGRA, reż. Stefan Janik, Polska 1975
Żądni wiedzy chłopcy po nieudanych próbach wykonania zdjęć, udają się do fotografa. Animowany serial telewizyjny dla dzieci ukazujący w zabawny sposób różne zawody. Tym razem reżyser i autor scenariusza Stefan Janik, twórca animacji 2 Koty + 1 Pies, prezentuje opowieść o fotografie. W roli narratora wystąpił Jacek Fedorowicz.
BOLEK I LOLEK: MALI FILMOWC, reż. Józef Byrdy, Polska 1976
Bolek i Lolek urządzają w szopie małe filmowe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie. Chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.
Warsztaty artystyczne odbędą się pod hasłem Herbatka u Kapelusznika. W szalonej foto-budce dzieciaki stworzą rodzinne, filmowe stylizacje i zmienią się nie do poznania. Zajęcia poprowadzi kolektyw edukacyjny OKO I UCHO, który tworzą Nina Kulik i Joanna Zbela. Wspólnie prowadzą zajęcia edukacyjne, organizują cykle cotygodniowych zwariowanych warsztatów dla dzieci w Krakowie i wymyślają szaleństwa na zamówienie.

niedziela, 21 października, 11.00
PRZYTUL MNIE
- zestaw bajek, 37’, reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016 + warsztaty ruchowe z Contakids Polska
Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.
Przytul mnie to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Animacja uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi.
Autorem scenariusza serialu jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak Shrek, Madagaskar czy Sing.
Odcinki: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ | OPERACJA WEEKEND | CAŁA NAPRZÓD | NOWY SĄSIAD | TRUDNA SPRAWA | TAMA | POTWORY | BEKSA LALA
Contakids
to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

niedziela, 28 października, 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM - 10. Festiwal Conrada - wydarzenie towarzyszące
ŻUBR POMPIK - zestaw bajek, 30’, reż. W. Zięba, A.P. Morawski, A. Vetter, P. Garbacz, P. Dębski, M. Kur, Polska 2017 + warsztaty plastyczne z JOANNA TWORZY
Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek Pompik, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać, jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem!
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.