Baranki dzieciom

niedziela, 10 czerwca 2018, 11:00

  • niedziela, 10 czerwca 2018, 11:00
  • niedziela, 17 czerwca 2018, 11:00
  • niedziela, 24 czerwca 2018, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną edycję Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, a po seansie wezmą udział w twórczych warsztatach.

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W lutym maluchy będą miały okazję wykazać się zdolnościami manualnymi podczas zajęć plastycznych i rozładować nagromadzoną energię na warsztatach bębniarskich.

PROGRAM:

niedziela, 10 czerwca, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 40’ + warsztaty plastyczne
REKSIO I PAPUGA,
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika z tego wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.
REKSIO I DROZD, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.
REKSIO I KUKUŁKA, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.
REKSIO I PELIKAN, reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Rybak wyrzuca na podwórko złapanego w sieci pelikana, który oszołomiony niezdarnie porusza się po ziemi, co wywołuje śmiech i kpiny podwórkowego towarzystwa. Reksio konstruuje dla ptaka specjalną wyrzutnię i ptak wzbija się w powietrze. Lata fantastycznie. Zdumione zwierzęta przekonują się, że pelikan nie jest takim niezdarą, za jakiego go miały.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

niedziela, 17 czerwca, godz. 11.00
REKSIO - zestaw bajek, 40’ + warsztaty bębniarskie
REKSIO I ŚWIERSZCZ,
reż. Halina Filek-Marszałek, Polska 1982
Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, a koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.
REKSIO KOMPOZYTOR, reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1979
Z okazji rocznicy urodzin klaczy Lawinii Reksio komponuje utwór muzyczny, który zostaje wykonany przez orkiestrę złożoną z podwórkowych zwierząt.
REKSIO ŚPIEWAK, reż. Lechosław Marszałek, Polska 1975
Reksio, słysząc dźwięki skrzypiec, a potem fortepianu, próbuje śpiewać. Początki są wielce nieporadne, ale z czasem piesek radzi sobie coraz lepiej.
REKSIO I DROZD, reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 24 czerwca, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK NA WAKACJACH - zestaw bajek, 40’ + warsztaty plastyczne
PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI,
reż. Alfred Ledwig, Polska 1965
W pierwszy dzień letnich wakacji Bolek i Lolek szukają złomu na sprzedaż, żeby za zarobione w ten sposób pieniądze kupić sprzęt turystyczny. Znajdują stary samochód, którym dojeżdżają wprost do składnicy.
NA BIWAKU, reż. Wacław Wajser, Polska 1965
Bolek i Lolek biwakują w lesie. Nagle atakują ich pszczoły, a Bolek w ucieczce przed nimi płoszy niedźwiedzia. Zwierzak dobiera się do plecaka chłopców i wyjada im dżem.
MORSKA PRZYGODA, reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1966
Bolek i Lolek spędzają wakacje nad morzem. Wspólnymi siłami budują tratwę i wyruszają w morską podróż. Niespodziewanie nadciąga burza i dopiero latarnik ratuje chłopców z opresji.
SKARB, reż. Wacław Wajser, Polska 1966
Stary baca opowiada Bolkowi i Lolkowi o ukrytych w Tatrach skarbach, więc chłopcy szukają ich w górskiej jaskini. Znajdują tajemniczą walizkę, która okazuje się należeć do badającego jaskinię grotołaza.

Warsztaty plastyczne poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.