Baranki dzieciom

niedziela, 13 maja 2018, 11:00

  • niedziela, 13 maja 2018, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną edycję Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, a po seansie wezmą udział w twórczych warsztatach.

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W lutym maluchy będą miały okazję wykazać się zdolnościami manualnymi podczas zajęć plastycznych i rozładować nagromadzoną energię na warsztatach bębniarskich.

PROGRAM:

13 maja 2018, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
11. Festiwalowi Kultury Rumuńskiej w Krakowie - wydarzenie towarzyszące

MIAUNEL I BĂLĂNEL - zestaw bajek, 45’
reż. Horia Ştefănescu, Zaharia Buzea, Artin Badea, Rumunia 1974-82
+ warsztaty plastyczne

W roku 1974 w rumuńskiej telewizji pojawił się krótki film Magiczne bąbelki Zaharia Buzea, który dał początek serii Miaunel i Bălănel.
Bajka opowiada o przyjaźni między psem i kotem. Szczeniak Bălănel i kotek Miaunel przyszli na świat, nie wiedząc, że z natury powinni się kłócić. Tymczasem żyją w zgodzie, co więcej, są najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają wiele przygód. Historia przyjaźni między tymi dwoma zwierzakami spodobała się dziecięcej publiczności tak bardzo, że do 1982 roku powstało aż 60 odcinków tej serii.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.