Baranki dzieciom

niedziela, 24 lutego 2019, 11:00

  • niedziela, 24 lutego 2019, 11:00
  • niedziela, 20 stycznia 2019, 11:00
  • niedziela, 27 stycznia 2019, 11:00
  • niedziela, 3 lutego 2019, 11:00
  • niedziela, 10 lutego 2019, 11:00
  • niedziela, 17 lutego 2019, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Najmłodsi krakowscy widzowie wraz z opiekunami będą mogli spędzać chłodne, niedzielne poranki w ciepłej sali Kina Pod Baranami. W ramach kolejnej odsłony cyklu Baranki Dzieciom maluchy wyruszą na poszukiwanie przygód z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, poznają fascynujący świat pierwszych niemych filmów oraz wezmą udział w twórczych warsztatach.

Podczas zimowej edycji cyklu w Kinie Pod Baranami zabrzmi muzyka za sprawą rezolutnego kundelka Reksia, który spróbuje swoich sił w śpiewie i zaprzyjaźni się ze zwierzętami o pięknych głosach. Piesek odkryje w sobie również inne talenty i pokaże małym widzom jak należy troszczyć się o swoich przyjaciół. Bracia Bolek i Lolek zaproszą dzieci do wspólnego uprawiania sportów zimowych, a wraz ze Smokiem Wawelskim mali widzowie ruszą na poszukiwania słynnego profesora Baltazara Gąbki. Pełne przygód życie w drodze nieobce jest również dzielnemu łowcy zwierząt Pampaliniemu, któremu uczestnicy filmowych spotkań będą kibicować podczas dalekich podróży. W ramach tej odsłony cyklu na ekranie pojawi się także nowa postać, czyli Agatka - pomysłowa dziewczynka, która zabierze dzieciaki do najbardziej magicznych miejsc swojej wyobraźni.

PROGRAM:

niedziela, 20 stycznia, 11.00
REKSIO - zestaw bajek, 42’, reż. M. Cholerek, J. Ćwiertnia, L. Marszałek, E. Wątor, Polska 1972-73 + zajęcia plastyczne
Kultowe przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia.
Pupil kilku pokoleń dzieci, jeden z najbardziej znanych i lubianych ekranowych piesków. Ten mały, łaciaty, ciekawy świata mieszkaniec wiejskiego podwórka zyskał sympatię dzieci i dorosłych, bawiąc ich do łez. Reksio ujawnia swoje talenty sceniczne, naśladując swego pana - aktora, przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni, opiekuje się rannym kundlem, który wpadł pod samochód i próbuje swoich sił w malarstwie.
Odcinki: REKSIO KOSMONAUTA | REKSIO PIELĘGNIARZ | REKSIO MALARZ | REKSIO AKTOR
Zajęcia plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

niedziela, 27 stycznia, 11.00
PAMPALINI ŁOWCA ZWIERZĄT
- zestaw bajek, 40’, reż. Jan Hoder, Marian Cholerek, Bronisław Zeman, Polska 1977-78 + zajęcia plastyczne
Serial animowany opowiadający o przygodach sympatycznego i pełnego wiary we własne siły myśliwego. Pampalini to nieustraszony łowca zwierząt, który na zlecenie ogrodu zoologicznego jeździ po świecie próbując schwytać najbardziej unikalne zwierzęta. Tym razem dzielny myśliwy wyrusza na poszukiwanie groźnego niedźwiedzia grizzly, próbuje złapać napotkanego mrówkojada, podąża śladem wyjątkowo sprytnego tapira, a z pewnej niebezpiecznej wyprawy ma nadzieję przywieźć do zoo prawdziwego kondora.
Odcinki: PAMPALINI I GRIZZLY | PAMPALINI I MRÓWKOJAD | PAMPALINI I TAPIR | PAMPALINI KONDO
Zajęcia plastyczne
poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

niedziela, 3 lutego, 11.00
REKSIO - zestaw bajek, 40’, reż. J. Ćwiertnia, H. Filek-Marszałek, R. Lepióra, L. Marszałek, Polska 1975-88 + warsztaty bębniarskie
Przygody łaciatego pieska Reksia, który nie boi się nowych wyzwań i zawsze dba o swoich przyjaciół. Ukochany podwórkowy kundelek tym razem cieszy się muzyką, próbuje swoich sił w śpiewie, a nawet sam komponuje utwór muzyczny w prezencie urodzinowym. Mocno wytęża słuch próbując znaleźć w swojej budzie świerszcza i wraz z innymi zwierzętami cieszy się kojącymi dźwiękami pieśni drozda.
Odcinki: REKSIO I ŚWIERSZCZ | REKSIO KOMPOZYTOR | REKSIO ŚPIEWAK | REKSIO I DROZD
Warsztaty bębniarskie
poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 10 lutego, 11.00
PRZYGODY BOLKA I LOLKA
- zestaw bajek, 40’, reż. J. Byrdy, R. Kłys, F. Pyter, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1974 + warsztaty ruchowe z Contakids Polska
Niesforni bracia, Bolek i Lolek, podejmują się sportowych wyzwań. Biorą udział w biegu na przełaj, przyłączają się do kolarskiego wyścigu, przyczyniają się do zwycięstwa piłkarskiej reprezentacji i rywalizują w zawodach zimowych.
Odcinki: BIEG NA PRZEŁAJ | ZIMOWE ZAWODY | WIELKI MECZ | PRZYGODA NA DWÓCH KÓŁKACH
Contakids
to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

niedziela, 17 lutego, 11.00
AGATKA - zestaw bajek, 40’, reż. Andrzej Kukuła, Wojciech Wojtkowski, Polska 2015 + zajęcia plastyczne
Pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony.
Tytułowa bohaterka to kilkuletnia dziewczynka, która wraz ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział w licznych przygodach. I choć za każdym razem ich punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny, to główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni bohaterki. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw. Pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.
Odcinki: CUKROJAD | KURZ | MYDŁO | UFOLUDEK
Zajęcia plastyczne
poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

niedziela, 24 lutego, 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI
- zestaw bajek, 45’, reż. S. Dülz, A. Ledwig, W. Nehrebecki, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1969-20 + warsztaty florystyczne
Kultowy serial animowany na podstawie książki autorstwa Stanisława Pagaczewskiego pod tym samym tytułem.
Słynny badacz, Baltazar Gąbka, wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających oraz zebrania nowych informacji do swojej pracy. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. Z Krakowa na ratunek wyrusza ekspedycja, w której skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wybierają się oni do Krainy Deszczowców samochodem-amfibią. Ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore.
Odcinki: SMOK - EXPEDITION | W ZBÓJECKIM OBOZIE | W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO | PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW | ZDOBYCIE PAŁACU | DON PEDRO
Warsztaty florystyczne
poprowadzi Anna Wierzbicka, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.