HistoryLand

Zabytkowy Dworzec PKP, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3

Wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle, a wszystko to zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, wzbogacone o liczne elementy interaktywne i historyczne ciekawostki. W krakowskim HistoryLandzie odkrywanie historii będzie niezwykłą przygodą. Pierwsi odkrywcy przekroczyli próg tego centrum 29 września 2017 roku.

Drugiego takiego miejsca, jak HistoryLand, nie znajdziemy na całym świecie. W budynku starego dworca PKP Kraków Główny na odwiedzających czekać będą makiety wydarzeń i budowli związanych z dziejami Polski i Polaków zbudowane z klocków LEGO®. – To jednak nie wszystko – HistoryLand będzie bowiem miejscem, w którym historię się odkrywa i to wszystkimi zmysłami. Dlatego nasze makiety wyposażyliśmy w elementy interaktywne – zapowiada Sandra Żochowska, rzecznik prasowy tego centrum. Przygoda w HistoryLandzie będzie mieć 10 etapów. Zaczniemy ją w spowitej mgłą prasłowiańskiej osadzie w Biskupinie, następnie przeniesiemy się pod Drzwi Gnieźnieńskie, by poznać ich tajemnice dzięki mappingowi. Już za chwilę znajdziemy się w samym środku bitwy pod Grunwaldem otoczeni przez kilkadziesiąt tysięcy koników i ludzików LEGO® rozstawionych na makiecie o powierzchni około 200 m2. Po zwycięstwie nad Zakonem Krzyżackim przeniesiemy się między innymi na morze, by chwycić za ster podczas bitwy pod Oliwą, następnie na Jasną Górę, na Westerplatte, pod Monte Cassino, do Stoczni Gdańskiej czy na krakowski Rynek Główny. Twórcy zapowiadają, że to dopiero początek, bo HistoryLand będzie cały czas rozwijany, wzbogacany o nowe makiety i kolejne interaktywne atrakcje.

Odkrywanie HistoryLandu z przewodnikiem trwa około 1 godz. 15 min. i jest dodatkowo płatne (1-4 os. – 35 zł, 5-10 os. – 50 zł, 11-30 os. – 80 zł). Jest dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup, może odbywać się w języku polskim, angielskim bądź włoskim. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej usługi proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta HistoryLandu w celu ustalenia dostępności przewodnika w wybranym terminie.

Bilety: ulgowy (do lat 16) – 24 zł, normalny – 27 zł. 

Więcej

  • Dzisiaj czynne: brak informacji

historyland.pl

530 903 053

bok@historyland.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.