V Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych

piątek, 19 stycznia 2018, 10:00-20:00

  • piątek, 19 stycznia 2018, 10:00-20:00
  • Radio Kraków, al. Słowackiego 22

Przed nami V Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który w tym roku organizuje Biblioteka Polskiej Piosenki. Nad organizacją Festiwalu od pierwszej jego edycji czuwa Kamil Kowalski i Łukasz Krupa, pełniący obecnie funkcje Dyrektorów Artystycznych.

Krakowska edycja niesie za sobą wiele znaczących zmian. Zmodyfikowaliśmy formułę festiwalu, tak by zapewnić uczestnikom najlepsze warunki i najwyższe standardy. Chcemy zapewnić najwyższą jakość nagłośnienia, światła i efektów scenicznych - dlatego do współpracy zaprosiliśmy Polskie Radio Kraków, które w swoich progach ugości zdolnych wokalistów z całej Polski. Jedno, co od lat nie ulega zmianie to niesamowita, przyjacielska atmosfera towarzysząca naszemu Festiwalowi. Wierzymy w to, że najbliższa edycja będzie kolejną okazją poznania nie tylko wspaniałych głosów, ale także cudownych, pełnych uśmiechu ludzi.

Chcielibyśmy, by Festiwal Kolęd przywiózł do Krakowa to, co przez ostatnie 4 lata udało nam się stworzyć - by dalej kojarzony był z profesjonalizmem, kompetentnym jury, wysokim poziomem wykonawczym i atrakcyjnymi nagrodami, które motywują młodych, zdolnych wokalistów.

W tym roku do pracy w komisji jurorskiej zaprosiliśmy Kamila Bijosia. Kamil jest wokalistą jednego z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się chórów w Polsce – Sound’n’Grace. Był finalistą IV edycji programu "The Voice of Poland". Znany również z szóstej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie także znalazł się w gronie finalistów. Obok Kamila na fotelu jurorskim zasiądzie Dorota Osińska, finalistka programu The Voice of Poland, aktywnie koncertująca, znana z wyjątkowej wrażliwości i muzykalności. Z jej sukcesów wyróżnić należy udział w krajowych preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W komisji zasiądzie także, niezmiennie od pierwszej edycji festiwalu, Halina Machajewska.

Laureaci, prócz przyznanych nagród finansowych, statuetek i dyplomów otrzymają także możliwość występu na koncercie galowym, który swoimi występami uświetnią zdobywcy nagród Grand Prix z poprzednich edycji Festiwalu. Podczas koncertu wystąpią również goście - Kamil Bijoś i Dorota Osińska.            

PLAN FESTIWAL
9.00 – otwarcie Biura Festiwalu i przyjmowanie Uczestników
10:00 – Oficjalne rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
10:00-11:45 – przesłuchania I kategorii
12:00-13:45 – przesłuchania II kategorii
13:45-14:30 – przerwa obiadowa
14:30-15:45 – przesłuchania III kategorii

W międzyczasie:
12:00-13:00 – warsztaty dla kategorii III
14:00-15:00 – warsztaty dla kategorii I
15:00-16:00 – warsztaty dla kategorii II

17:00-18:30 – próba Osińska, Bijoś i laureatki zeszłych edycji
17:00 – wywieszenie listy osób, które wystąpią w czasie Koncertu Galowego
17:00-18:30 – warsztaty dla Finalistów i przygotowanie grupowej piosenki na Koncert
19:00 – Koncert Galowy i wręczenie nagród

Więcej

www.FestiwalKoled.pl

wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.