Maszyna do grania, półkolonie w Cricotece

poniedziałek, 12 lutego 2018 - piątek, 16 lutego 2018

  • poniedziałek, 12 lutego 2018 - piątek, 16 lutego 2018
  • poniedziałek, 19 lutego 2018 - piątek, 23 lutego 2018
  • Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora , ul. Nadwiślańska 2

W czasie ferii zimowych Cricoteka zamienia się w MASZYNĘ DO GRANIA. Zapraszamy na dwa turnusy półkolonii, podczas których dzieci będą miały okazję wybudować i przetestować teatralny plac zabaw. Każdy turnus to 40 godzin twórczych zabaw i gier, wspólnego wymyślania historii i przedstawiania ich za pomocą najróżniejszych technik – plastycznych, ruchowych i dźwiękowych.

Półkolonie odbywają się w dwóch turnusach – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00:

  • 12-16 lutego – dla dzieci w wieku 8-12 lat
  • 19-23 lutego – dla dzieci w wieku 6-10 lat

12-16 lutego – dla dzieci w wieku 8-12 lat
Misja specjalna: zbudowanie maszyny do tworzenia spektakli. Zachęcamy do zabawy w konstruowanie scenografii i kostiumów, a także papierowych instalacji, które ożyją z pomocą światła. Wspólne budowanie będzie okazją do tworzenia świetlno-animacyjnych eksperymentów. Inspiracji poszukamy w Kineformach Andrzeja Pawłowskiego oraz kliszach z animacji Juliana Antonisza.

Prowadzenie:
Agnieszka Polańska
– absolwentka filmoznawstwa UJ, Krakowskiej Szkoły Projektowania Ubioru i licencjatka grafiki na UP w Krakowie, od 10 lat związana z Teatrem Figur Kraków, w którym pracuje jako scenografka i animatorka, poszerzając swoje doświadczenia związane z teatrem cieni i teatrem formy.

Barbara Iwańska – absolwentka ASP w Krakowie. Ukończyła studium pedagogiczne. Od 5 lat prowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Obszar jej twórczych poszukiwań obejmuje książkę artystyczną, rysunek, instalację, malarstwo. Często inspiruje się tekstami literackimi i poezją.

19-23 lutego – dla dzieci w wieku 6-10 lat
Maszyna do grania czy maszyna do robienia kłopotów? Do budowania wykorzystamy własne ciała i staniemy się choreografami szalonych zabaw i tańców. Skonstruujemy też wielkie instrumentarium wykorzystujące dźwięki otoczenia, hałasujące przedmioty i własnoręcznie wykonane instrumenty. Na pokładzie rejestratory dźwięków, z pomocą których stworzymy ścieżkę dźwiękową do animacji poklatkowej.

Prowadzenie:
Agnieszka Kolanowska
– absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur Kraków. Od 2 lat współpracuje z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz z Fundacją Czerwone Noski – Klown w szpitalu. Na co dzień prowadzi zajęcia jako instruktorka teatralna w Klubie 303 w Nowej Hucie oraz w Cricotece.

Katarzyna Dziedzic – absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej, pedagożka związana z pedagogikami alternatywnymi, autorka warsztatów kreatywnych dla dzieci, instruktorka teatralna. Od 15 lat pracuje z dziećmi na różnych poziomach wiekowych. Jej zainteresowania krążą wokół pracy z emocjami, tworzenia przestrzeni, gdzie dziecko może poczuć się bezpieczne, gdzie uczy się bycia kreatywnym.

Więcej

http://www.cricoteka.pl

12 442 77 70, wew. 115

edukacja@cricoteka.pl

Koszt udziału 350 zł od dziecka (w cenie ubezpieczenie, drugie śniadanie oraz obiad). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.