Festiwal „Fizyk On”

sobota, 3 marca 2018

  • sobota, 3 marca 2018
  • sobota, 17 marca 2018
    V LO, ul. Studencka 12

Młodzi naukowcy z V LO w Krakowie zapraszają uczniów klas 4-7 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów zapraszają do spędzenia czasu w salach z doświadczeniami, gdzie będą mogli odkryć tajniki otaczającego nas świata, a także na wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Całe wydarzenie zwieńczone zostanie międzyszkolnym drużynowym turniejem fizycznym oraz konkursem łamigłówek logicznych.

Celem wydarzenia, oprócz świetnej zabawy z nauką, jest propagowanie ważnej idei „nauka to dobra zabawa”. Projekt jest organizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

W pierwszej edycji Festiwalu, zorganizowanego przez 5 uczniów V LO w Krakowie: Aleksandrę Banaś, Annę Mitę, Inez Przeniosło, Mateusza Słuszniaka oraz Tomasza Gargulę, wzięło udział 400 uczniów wraz z opiekunami.

Organizatorzy Fizyk Onu prowadzą warsztaty fizyczne dla uczniów szkół podstawowych, aby sprostać swojemu głównemu celowi: pokazaniu jak ciekawa a zarazem istotna jest nauka przedmiotów ścisłych.

Szkoły zainteresowane udziałem oraz osoby chcące wziąć udział w konkursie plastycznym prosimy o kontakt mailowy.

Miejsca wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.