Warsztaty rodzINNE, czyli zima ze sztuką współczesną

sobota, 10 lutego 2018, 12:00

  • sobota, 10 lutego 2018, 12:00
  • sobota, 17 lutego 2018, 12:00
  • sobota, 24 lutego 2018, 12:30
  • sobota, 3 marca 2018, 12:00
  • Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a

Idą ferie. Wszystkich, którzy w ciągu tygodnia odmrożą sobie nosy i wybiegają się na śniegu, zapraszamy w sobotnie przedpołudnia do Bunkra Sztuki na spotkania ze sztuką współczesną. Przygotowaliśmy dla was warsztaty, które poprowadzą w naszej Galerii krakowscy artyści, edukatorzy i nasi przyjaciele z Małopolskiego Instytutu Kultury. W trakcie zajęć dowiemy się, że dzieło sztuki może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli odwiedzimy je w tym samym miejscu po dwóch miesiącach. Podpatrzymy, czym jest sztuka efemeryczna. Będziemy też próbowali zrozumieć, czy sztuka lubi pozować do zdjęć, czyli czemu służy digitalizacja dzieł. Sami spróbujemy również sił w eksperymentach artystycznych. Zostaniemy na chwilę fałszerzami sztuki, by wzbogacić naszą domową kolekcję, lub… zyskać sławę na czarnym rynku!

10.02.18 (sobota), 12.00
To, co płynne, i to, co się rozpływa
Wszystkich młodych miłośników sztuki serdecznie zapraszamy na warsztaty animacji, przy czym jest to animacja szczególna. Zajęcia są inspirowane wystawą Naczynia połączone, a w szczególności instalacją Matthew Buckinghama, nieustannie wyświetlanym slajdem, który pod wpływem światła stopniowo prześwietla się i zanika. Warsztaty będą polegać na stworzeniu nietrwałego obrazu, który z czasem będzie się przekształcał i zanikał. Przy pomocy prostego rzutnika przeniesiemy obraz na ekran. Będziemy obserwować, filmować i fotografować zmiany zachodzące w naszej wyświetlanej kompozycji związane z procesami chemicznymi. W ten sposób uzyskamy prostą – dziejącą się samodzielnie – animację!
Zajęcia prowadzi Teresa Kutkowska.

17.02.18 (sobota), 12.00
Żywa grafika. RodzINNE z artystami
Zapraszamy na warsztaty artystyczne prowadzone przez graficzkę Monikę Orzeł, na których każdy z uczestników będzie mógł stworzyć własną „żywą grafikę”. Na warsztatach zapoznamy się z różnymi technikami graficznymi (np. linorytem), efektowną techniką barwienia papieru graficznego zwaną „marmurkiem” oraz poznamy „organic art” – sztukę, która żyje. Efektem końcowym warsztatów będą żywe, ciągle przeobrażające się grafiki, tworzące nieskończoną opowieść. Każdy z uczestników zabierze stworzoną przez siebie pracę do domu i będzie mógł później przyglądać się, jak stopniowo się ona zmienia. Dzięki wykorzystaniu materiałów naturalnych przyniesione do domu dzieło stanie się żywym organizmem, wrażliwym na czynniki zewnętrzne oraz czas.
Zajęcia prowadzi Monika Orzeł.

24.02.18 (sobota), 12.30
Przemalowujemy obrazy Wojciecha Gilewicza! RodzINNE z artystami
Kontynuujemy wędrówkę śladem dzieł, które podlegają nieustannej przemianie! Tym razem weźmiemy udział w dorocznym rytuale odmalowywania obrazów Wojciecha Gilewicza. Wcielimy się w asystentów artysty i przemalujemy płótna według podanych przez niego wytycznych. Wcześniej poznamy tajniki pracy z farbami olejnymi. W tajniki przedsięwzięcia wprowadzi nas artystka – Emilia Kina.
Zajęcia prowadzą Anna Lebensztejn, Kinga Olesiejuk i Emilia Kina.

03.03.18 (sobota), 12.00
Kiedy pod ręką nie ma oryginału. Fałszujemy sztukę
Czym jest digitalizacja dzieła sztuki? Czy pozwala nam w pełni poznać dzieło? Czy na podstawie zdigitalizowanego dzieła sztuki jesteśmy w stanie sfałszować dzieło sztuki? Na te pytania spróbujemy razem odpowiedzieć wcielając się w rolę fałszerza sztuki! Każdy z uczestników stworzy falsyfikat kolażu Basi Bańdy w celu wzbogacenia swojej domowej kolekcji dzieł sztuki lub… rozpoczęcia przygody z czarnym rynkiem!
Zdigitalizowane kolaże Barbary Bańdy, „Codzienne wiadomości”, można oglądać na portalu Wirtualne Muzea Małopolski http://muzea.malopolska.pl/obiekty/-/a/14653590/14664824
Zajęcia prowadzą Mirka Bałazy i Mikołaj Spodaryk.

Więcej

spodaryk@bunkier.art.pl

Obowiązują zapisy.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.