Pracownia Mistrza Twardowskiego

wtorek, 10 kwietnia 2018, 11:00

  • wtorek, 10 kwietnia 2018, 11:00
  • środa, 11 kwietnia 2018, 11:00
  • czwartek, 12 kwietnia 2018, 12:30
  • wtorek, 17 kwietnia 2018, 10:30
  • środa, 18 kwietnia 2018, 11:00
  • czwartek, 19 kwietnia 2018, 11:00
  • piątek, 20 kwietnia 2018, 11:00
  • Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62

Bajki Jana Brzechwy i baśnie Braci Grimm w autorskich, pełnych kolorów i humoru aranżacjach. Przygody sympatycznego Psiuńcia, zabawne i pouczające perypetie niezdarnego i zapominalskiego Słonia Torbalskiego, niezwykła podróż do świata zwierząt z niebieskim zajączkiem w roli „przewodnika” i nietuzinkowy spektakl muzyczny. A na finał wyjątkowe widowisko ze Smoczkiem Obiboczkiem i Skrzacikiem Pomponikiem w rolach głównych. Serdecznie zapraszamy w dniach 10-20 kwietnia 2018 do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay – filii Centrum Kultury Podgórza – na wyjątkowy festiwal teatralny dla dzieci „Pracownia Mistrza Twardowskiego”.

Teatralną przygodę rozpoczniemy spektaklem „Pchła Szachrajka” – kolorowym widowiskiem, będącym adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek Jana Brzechwy (10 kwietnia, godz. 11.00). Mała, krnąbrna i uwielbiająca psoty pchełka zabierze dzieci w niezwykłą podróż po świecie, a przemierzając lądy i morza dostarczy najmłodszym widzom wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki z pewnością sprawią, że dzieci pokochają teatr.

Drugą festiwalową propozycją będzie przedstawienie pod tajemniczym tytułem „Kto tam?” (11 kwietnia, godz. 11.00). Jego głównym bohaterem jest niebieski zajączek, który wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. „Stworzony” na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta i zaprzyjaźnić się z nimi. Kolejne postacie pojawiają się w spektaklu w wyjątkowy sposób – przechodząc przez magiczne drzwi – a każda z nich odkrywa przed widzami nową tajemnicę, zaskakuje ciekawą sztuczką i zagadką. Po spektaklu dzieci biorą udział w niezwykłym wywiadzie z bohaterami przedstawienia – poznają zwyczaje zwierząt i mogą posłuchać ciekawych historii związanych z ich życiem.

W „Pracowni Mistrza Twardowskiego” nie zabraknie również wyjątkowej, interaktywnej  adaptacji „Kopciuszka” – jednej z najpiękniejszych baśni Braci Grimm (12 kwietnia, godz. 12.30). Dzieci będą brały czynny udział w przedstawieniu, występując w niektórych scenach razem z aktorami. Uczestnicy teatralnego festiwalu będą też mieli okazję poznać zabawne perypetie zapominalskiego i niezdarnego Słonia Torbalskiego (17 kwietnia, godz. 10.30). Przygotowany z myślą o najmłodszych spektakl nie tylko bawi, ale również uczy, że rozlane mleko czy potłuczony talerzyk, to naprawdę nic strasznego jeśli tylko wyciągniemy z tych zdarzeń właściwe wnioski i nie zapomnimy o magicznych słowach: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”.

W programie festiwalu znalazł się również nietuzinkowy spektakl muzyczny „Co dziadek i babcia śpiewali, kiedy byli mali…” (18 kwietnia, godz. 11.00). Muzyka grana na żywo, zabawne aktorskie interpretacje oraz interaktywny charakter spektaklu sprawią, że piękne, popularne w ubiegłym stuleciu piosenki dla dzieci (m.in. „Miała baba koguta” czy „My jesteśmy krasnoludki”), znów będą mogły bawić i uczyć najmłodszych, a tym nieco starszym pozwolą wrócić na chwilę do czasów dzieciństwa.

Na finał proponujemy przygody dwóch misiów i wesołego Psiuńcia (19 kwietnia, godz. 11.00) oraz wesołą historię mieszkańców leśnej polany (spektakl „Co mogą smoki a czego nie, zaraz dowiesz się…”, 20 kwietnia, godz. 11.00). Mały miś Tymoteusz – bohater pierwszego ze spektakli – kocha nad życie pieska, ale jego tata nie chce się zgodzić by zwierzak dołączył do nich na stałe. Kiedy jednak rodzinę misiów okrada zły lis na pomoc przybywa bohaterski Psiuńcio. Tata miś przekonuje się do pieska, którego odtąd nazywa przyjacielem. Kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka – z takimi wyzwaniami muszą się zmierzyć przyjaciele Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, bohaterowie drugiego przedstawienia. W zmaganiach towarzyszą im m.in. Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug. Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. W czasie trwania spektaklu dzieci występują na scenie – stają się bohaterami bajki – a po jego zakończeniu poznają kulisy teatru.

10.04/wtorek, godz. 11.00 (ok. 50 min)
„Pchła Szachrajka" | Teatr Żelazny
Spektakl familijny dla dzieci w wieku od 3 lat

11.04/środa, godz. 11.00 (ok. 60 min)
„Kto tam?” | Teatr Uszyty
Spektakl dla dzieci w wieku 3-6 lat

12.04/czwartek, godz. 12.30 (ok. 45 min)
„Kopciuszek” | Teatr Urwis 
Spektakl dla dzieci w wieku 1-10 lat

17.04/wtorek,  godz. 10.30 (ok. 45 min)
„Słoń Torbalski” | Teatr Duet
Spektakl interaktywny dla dzieci w wielu 3-8 lat

18.04/środa, godz. 11.00 (ok. 60 min)
„Co dziadek i babcia śpiewali kiedy byli mali…” | Iwona Konieczkowska, Marta Saciuk
Spektakl muzyczny dla dzieci w wieku 3-7 lat

19.04/czwartek, godz. 11.00 (ok. 40 min)
„Przygody wesołego Psiuńcia” | Teatr Lalek Pinokio     
Spektakl dla dzieci w wieku 1-11 lat

20.04/piątek, godz. 11.00 (ok. 70 min)
„Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się…” | Teatr Otwarty TO
Spektakl dla dzieci w wieku 3-8 lat

Więcej

12 656 36 70 wew. 27

Bilet normalny – 15 zł/osoba, bilet grupowy (minimum 10 osób) – 10 zł/osoba (opiekun grupy: wstęp bezpłatny). Dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora: 10 zł/osoba. UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona; w przypadku grup konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Bilety na festiwalowe spektakle można kupić online lub osobiście – w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (ul. Zakopiańska 62) bezpośrednio przed wydarzeniem oraz w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter).

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.