18. Wielka Parada Smoków

sobota, 2 czerwca 2018 - niedziela, 3 czerwca 2018

  • sobota, 2 czerwca 2018 - niedziela, 3 czerwca 2018
  • Rynek Główny
  • Bulwary Wiślane

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 18. Wielka Parada Smoków.

Smoki – temat przewodni każdej parady – każdorazowo traktowane są w innym ujęciu, jednak zawsze stanowią pretekst do podnoszenia kompetencji twórczych wśród uczestników, są także elementem integrującym wszystkie elementy wydarzenia. Tym razem za inspirację dla smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży dziennik słynnego, włoskiego podróżnika Marco Polo (XIII–XIV w.). Fantastyczne przygody na wodzie i lądzie, które go spotkały, gdy podczas podróży do Chin przemierzał Jedwabny Szlak, z pewnością pobudzą wyobraźnię smoczych wizjonerów i kreatorów. W swoim dzienniku Marco Polo opisał też po raz pierwszy kraje, nieznane dotąd Europejczykom, mimo że najprawdopodobniej nigdy ich nie odwiedził. Twórcy smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady, pobudzeni lekturą wspomnień Marco Polo, bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu i sympatii dla smoków.

Więcej

Wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.