Park Decjusza

pomiędzy ul. Królowej Jadwigi a ul. 28 lipca 1943 roku

Jeden z najstarszych parków Krakowa. Został zaprojektowany w I połowie XVI wieku przez włoskich architektów na polecenie króla Zygmunta Starego. Park trwał przez wieki, ale podczas I wojny światowej zniszczono wiele drzew. Szybko jednak braki uzupełniono i park odzyskał swoją niezwykłą urodę i charakter.

Dzisiaj w parku zachowały się lipy i graby, inne drzewa zostały zniszczone. Mimo wszystko Park Decjusza słynie z urody oraz wyjątkowo pięknych roślin. Kiedyś park był letnią rezydencją królewskiego sekretarza – Justa Ludwika Decjusza. Dzisiaj jest miejscem relaksu dla turystów, którzy są zmęczeni zwiedzaniem ścisłego centrum Krakowa, a także dla mieszkańców, którzy potrzebują relaksu na łonie natury.

Otworzono bramę, most oraz dwa bastiony. Dzięki nim miejsce to jest zadbane i kusi pięknem oraz schludnością, przypominając czasy największej świetności krakowskiego grodu.

Atrakcje:
-
Willa Decjusza
- plac zabaw
- Galeria Autorska B.Chromego
- pomnik F. Chopina

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.