Wakacje z Łokietkiem

poniedziałek, 25 czerwca 2018 - piątek, 29 czerwca 2018

  • poniedziałek, 25 czerwca 2018 - piątek, 29 czerwca 2018
  • poniedziałek, 2 lipca 2018 - piątek, 6 lipca 2018
  • poniedziałek, 9 lipca 2018 - piątek, 13 lipca 2018
  • Klub Kultury Łokietek, ul. Łokietka 267

Przekonajcie się razem z nami, że lato w mieście nie musi być nudne! Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat do uczestnictwa w półkolonii na początku wakacji. Przygotowaliśmy trzy turnusy z trzema zupełnie różnymi tematami przewodnimi. Dobierzcie je do zainteresowań i temperamentu swojego dziecka, a my się postaramy żeby codziennie uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Zajęcia odbywają się w godz. 9:00-15:00 (w dniu wycieczki dłużej do ok. 17:30-18:00).

I turnus: planszówki 25–29 czerwca
Nie tylko będziemy grać, ale i poznawać mechanikę gier oraz to, co sprawia, że w daną grę… po prostu gra się dobrze. Stworzymy swoje własne planszówki inspirowane znanymi i lubianymi tytułami takimi jak Dixit i Carcassonne. Uczestnicy podejmą też wyzwanie by wymyślić od podstaw swoją planszówkę. Czy się uda? Na pewno pomoże nam w tym wizyta w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej i oprowadzaniu po wystawie „Wyspiański”. Domyślacie się jaki będzie temat tej gry?
Tydzień z planszówkami urozmaicą działania plastyczne. Przecież gra musi nie tylko bawić ale powinna być też pięknie wydana… Popracujemy na estetyką, użyjemy dziecięcej wyobraźni i doświadczenia naszych instruktorów i stworzymy niezłą kolekcję. A może uda się narysować mapę średniowiecznej osady i zamienić w królów i królowe? Wszystko jest możliwe!
Podczas całego tygodnia nie zabraknie też ruchu i zabaw. Przygotowaliśmy letni drużynowy turniej, w którym oprócz sprawności fizycznej trzeba będzie pokazać siłę… umysłu.
Na koniec zabierzemy Was na wycieczkę do Zamku w Pieskowej Skale na specjalnie dla nas przygotowaną lekcję muzealną i zwiedzanie komnat oraz krótką wizytę w Ojcowskim Parku Narodowym połączoną z próbą zdobycia Odznaki Przyjaciela Parku Narodowego.

II turnus: taniec 2–6 lipca
W drugim tygodniu zapraszamy miłośników tańca oraz ruchu. Nie trzeba być doświadczonym tancerzem lub tancerką – każde dziecko da sobie radę. Szykujemy porządną dawkę tanecznej mieszanki: będzie hip hop i taniec nowoczesny, a także elementy baletu, tańca współczesnego i jazzu. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki, z przerwą na złapanie oddechu – łącznie planujemy 8 godzin tańca z finałowym występem we własnoręcznie zrobionych strojach.
Relaksować się będziemy w pracowni plastycznej (słyszeliśmy, że odwiedzi nas stado jednorożców i baletnic!) oraz podczas drużynowych zabaw i rozgrywek.
Odwiedzimy Dom Józefa Mehoffera, w którym podczas lekcji muzealnej dowiemy się co się kryje w cieniu wiązu. Czeka nas też całodzienna wycieczka w dość odległe strony. Pojedziemy aż do Cieszyna, gdzie wcielimy się w rolę… drukarza. To będzie aktywny tydzień pełen wrażeń!

III turnus: plastyka 9–13 lipca
W ostatnim tygodniu naszych wakacji zamienimy się w młodych artystów: malarzy, krawców i rękodzielników. W programie: szycie, decoupage, filcowanie, malarska abstrakcja, papierowe cuda i dużo, dużo więcej. Po cichu mamy nadzieję, że ten tydzień będzie początkiem niejednej artystycznej kariery! ,
W przerwach między zdobywaniem nowych umiejętności czas umilą nam planszówki, zabawy, drużynowy turniej oraz pokaz eksperymentów chemicznych.
Odwiedzimy też najnowszą wystawę w Kamienicy Szołayskich „Kraków 1900” i dowiemy się jak wyglądał Kraków 100 lat temu.
Na koniec zabierzemy Was na wycieczkę do Zamku w Pieskowej Skale na specjalnie dla nas przygotowaną lekcję muzealną i zwiedzanie komnat oraz krótką wizytę w Ojcowskim Parku Narodowym połączoną z próbą zdobycia Odznaki Przyjaciela Parku Narodowego.

*********************************************
W programie każdego turnusu:
warsztaty tematyczne, 1x całodzienna wycieczka autokarowa (z obiadem), 1x wyjście do jednego z krakowskich muzeów, gry i zabawy (animacje, quiz, zabawy na świeżym powietrzu).
W środku dnia przerwa na II śniadanie i na przekąskę (we własnym zakresie).

Więcej

lokietek.dworek.eu/wakacje-z-lokietkiem/

533 383 300

lokietek@dworek.eu

Opłata: 200 zł / os. / tydzień. Opłaty dodatkowe: kieszonkowe na wycieczkach oraz bilety MPK. Wszystkie materiały potrzebne do zajęć są wliczone w cenę. Honorujemy KKR3+ oraz KKR N – zniżka -50%. Osoby z KKR prosimy o kontakt z biurem Klubu przed dokonaniem wpłaty.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.