Pan Tralaliński

środa, 5 grudnia 2018, 10:00

  • środa, 5 grudnia 2018, 10:00
  • środa, 5 grudnia 2018, 12:00
  • czwartek, 6 grudnia 2018, 10:00
  • czwartek, 6 grudnia 2018, 12:00
  • Opera Krakowska, ul. Lubicz 48

Spektakl Opery Krakowskiej Pan Tralaliński będzie połączeniem muzyki wybitnych polskich kompozytorów do poezji napisanej specjalnie dla najmłodszych. Zaśpiewają: soliści - Karin Wiktor-Kałucka, Agata Widera-Burda, Magdalena Barylak, Michał Kutnik, Krzysztof Kozarek oraz dzieci - Gabriela Kutnik i Piotr Kutnik. Towarzyszyć im będą: pianistka Marta Mołodyńska-Wheeler oraz Zespół smyczkowy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego, przygotowany przez Pawła Wójtowicza.

„Repertuar spektaklu stanowić będą znane i lubiane teksty literackie wybitnych polskich poetów (jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa), napisane z myślą właśnie o tym entuzjastycznym, ale i najbardziej wymagającym gronie odbiorców, okraszone bardzo barwną i w wielu przypadkach zaskakującą fakturą i formą muzyczną autorstwa znanych polskich kompozytorów” – mówi Krzysztof Kozarek. Z kolei Agata Widera-Burda dodaje: „to opowieść złożona z polskiej liryki wokalnej takich kompozytorów jak: Moniuszko, Szymanowski, Lutosławski, Baird, Drobner, Bacewicz, Noskowski (…)”.

„Przedstawienie, którego fabułę stworzyła Anna Popiel, będzie zaproszeniem do ogrodu Państwa Tralalińskich” – mówi Karin Wiktor-Kałucka. „Spotkać tam będzie można wiele zwierzątek, szaloną ciotkę Tralalotkę oraz posłuchać ciekawych melodii. Myślę, że ogromną niespodzianką będą występy dzieci… (…)” - dodaje solistka. Praca nad spektaklem to nie lada wyzwanie dla śpiewaków. Opowiadając o „Panu Tralalińskim” Magdalena Barylak zdradza: „kocham śpiewać dla dzieci, sprawia mi to ogromnie dużo radości (…). Nie da się ich oszukać czy zadowolić byle czym. Zawsze staram się zaśpiewać i zagrać na scenie jak najlepiej, ale dla dzieci, aby wywołać na ich twarzach uśmiech, muszę włożyć swoje całe serce i wyobraźnię”. Podobnie wypowiada się Michał Kutnik - „(…) nad przedstawieniami dla młodej publiczności pracuje się fantastycznie. To jest inny rodzaj pracy, ponieważ dzieci są bardzo wymagającym odbiorcą. Trzeba potrafić utrzymać ich skupienie, w jakiś sposób je oczarować (…), jeśli ich emocje opadną, to klapa. Sam mam córkę i synka (10 i 8 lat), dlatego wiem, że to jest najbardziej wymagająca publiczność, która wykryje każdy fałsz. Przed dziećmi trzeba być szczerym, ponieważ one wchodzą w świat spektaklu na 100%. Ale na tym polega fenomen takiego odbiorcy”.

Spektakl Pan Tralaliński odbędzie się w ramach projektu „Pieśń – teatr słowa”, którego kierownikiem artystycznym jest Katarzyna Oleś-Blacha. Przedstawienie reżyseruje Anna Popiel, natomiast scenografię i kostiumy przygotowała Bożena Pędziwiatr.

Więcej

www.opera.krakow.pl

bilety@opera.krakow.pl

Bilety: 25 zł; do nabycia w kasie Opery Krakowskiej oraz na stronie internetowej teatru.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.