Travenalia 2018

sobota, 27 października 2018 - niedziela, 28 października 2018

  • sobota, 27 października 2018 - niedziela, 28 października 2018
  • Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 35

Spod znaku Włóczykija

Pamiętacie bohatera książek Tove Jansson, który późną jesienią opuszczał Dolinę Muminków i udawał się na wędrówkę? Kiedy noce stają się coraz dłuższe i dopada nas melancholijny nastrój, sami mamy ochotę rzucić to wszystko i... udać się w podróż w nieznane! Tak robią inni włóczykije: globtroterzy, podróżnicy i poszukiwacze przygód, których co roku możemy spotkać na Festiwalu Podróżniczym Travenalia. Wędrują w poszukiwaniu najpiękniejszej rafy koralowej, przemierzają Jedwabny Szlak rowerem lub odwiedzają krainy niezachodzącego słońca. Zdobywają Koronę Ziemi, pokonują najtrudniejszy szlak Pirenejów i samotnie pod żaglami płyną dookoła świata.

27 i 28 października w Auditorium Maximum UJ będziemy mieć niepowtarzalną okazję, by posłuchać ich porywających opowieści, zobaczyć zapierające dech w piersiach zdjęcia i filmy oraz podzielić się (a może i zarazić?) podróżniczą pasją. Dowiemy się również, jak bezpiecznie podróżować i o czym warto pamiętać podczas egzotycznych podróży.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.