Podgórska Jesień Kulturalna 2018

czwartek, 13 września 2018 - niedziela, 16 września 2018

  • czwartek, 13 września 2018 - niedziela, 16 września 2018
  • Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13
  • Rynek Podgórski

Detektywistyczna gra terenowa, nietuzinkowe spotkanie literackie, artystyczny performance i animacje dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych w programie tegorocznej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej, organizowanej przez Centrum Kultury Podgórza. Wyjątkowy będzie również finał imprezy na Rynku Podgórskim odbędzie się wielkie muzyczne powitanie jesieni z udziałem gwiazd: Jacka Silskiego, Pablopavo i Ludzików oraz legendy polskiej sceny bigbitowej – zespołu Czerwone Gitary!

Podgórska Jesień Kulturalna to największa cykliczna impreza organizowana przez Centrum Kultury Podgórza i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu odbywających się w prawobrzeżnej części Krakowa. Wierzę, że program tegorocznej edycji nie zawiedzie ani oddanych fanów projektu, ani tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się przywitać z nami jesień – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

PODGÓRSKA JESIEŃ KULTURALNA – PROGRAM:

13.09/CZWARTEK
REWIA OPERETKOWA
godz. 18.00 | Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
Rewia operetkowa w wykonaniu Iwony Sochy i Adama Sobierajskiego z akompaniamentem Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej (fortepian). W programie największe przeboje operetkowe i musicalowe.

14.09/PĄTEK
GRA TERENOWA/DLA SZKÓŁ/
godz. 10.00 – 13.00 |
Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
Gra terenowa dla podgórskich szkół: „Alternatywna historia Podgórza, czyli co by było ... gdybyśmy nie przyłączyli się do Krakowa, Mateczny odkrył ropę, a Bednarski złoża srebra...”

SKRZAT ISKIERKA NA TROPIE JESIENI
godz. 10.00 | Centrum Kultury Podgórza – Klub Iskierka (ul. Żywiecka 44)
Blok zabaw plastycznych, teatralnych i ruchowych dla najmłodszych.

CO W TRAWIE PISZCZY
godz. 10.00 | Centrum Kultury Podgórza – Klub Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6)
Spektakl teatralny w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis.

NA SKRZYDŁACH MARZEŃ – TAJEMNICA LATANIA
godz. 10.00 | Centrum Kultury Podgórza – Klub Soboniowice (ul. Kuryłowicza 115)
Trójwymiarowy film o historii awiacji – od podróży balonem po loty kosmiczne –  prezentowany w kinie sferycznym.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM /DLA PRZEDSZKOLAKÓW/
godz. 11.00 |
Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
Spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu książeczek dla dzieci – pełnych humoru, pisanych wierszem bajek. Do najbardziej znanych należą m.in.: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków“, „Awantura na podwórku“, „Łakomczucha“ czy „Kocie łakocie“.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ KRAWCZYK
godz. 18.00 |
Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk autorką 14 powieści, współautorką 4 tomów opowiadań kryminalnych oraz autorką opowiadań do antologii świątecznych i innych.
W programie: podgórska loteryjka-niespodzianka.

PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA
godz. 18.00 | Centrum Kultury Podgórza – Klub  Przewóz (ul. Łutnia 1)
Edukacyjny spektakl teatralny dla dzieci, który w ciekawy i przystępny dla najmłodszych widzów sposób uczy, że warto aktywnie spędzać wolny czas i zdrowo się odżywiać.

KONCERT ZESPOŁU MGR JAZZ FRIENDS
godz. 19.00 | Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 36)
Grzegorz Szydłak – gitara, Marek Batorski – saksofon tenorowy, sopranowy, Artur Ciborowski – perkusja, Grzegorz Piećko – gitara basowa

15.09/SOBOTA
GRA TERENOWA/DLA RODZIN/
godz. 10.00 – 13.00 | Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
Gra terenowa dla rodzin: „Alternatywna historia Podgórza, czyli co by było... gdybyśmy nie przyłączyli się do Krakowa, Mateczny odkrył ropę, a Bednarski złoża srebra...”

PODGÓRSKI PODWIECZOREK
godz. 17.00 | Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)
W programie: pełne niespodzianek spotkanie z podgórzanami, zbieranie podgórskich opowieści, ciasto ze śliwkami i herbata z malinami.

SPEKTAKL „ACH!...ZŁOWIĆ MILIONERA”
godz. 18.00 | CKP – Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74)
Spektakl komediowy w wykonaniu KABARETU CYMESIK: Ewa Warta-Śmietana, Dorota Helbin, Małgorzata Wertych, Wojciech Trela, Henryk Rajfer; charakteryzacja: Joanna Cieśla.

16.09/NIEDZIELA
POWITANIE JESIENI
godz. 14.00 –
21.30 | Rynek Podgórski
godz. 14.00 – 15.30 | Pokazy wokalne i taneczne dzieci z Centrum Kultury Podgórza i podległych filii. | Koncert Big Bandu Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. B. Rutkowskiego
godz. 15.30 – 17.00 | Koncert Jacka Silskiego    
godz. 17.00 – 18.30 | Koncert Pablopavo i Ludziki
godz. 18.30 – 19.30 | Stage Illusion Show – pokaz iluzji w wykonaniu Adriana Mitoraja
godz. 20.00 – 21.30 | Koncert zespołu CZERWONE GITARY

KONCERT „MIŁOŚĆ W STYLU RETRO”
godz. 19.00
| Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj (ul. Rostworowskiego 13)
– widowisko wokalno-aktorskie składające się z piosenek z repertuaru m.in. Kabaretu Starszych Panów, K. Jędrusik, H. Ordonówny. W programie m.in.: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Ja się boję sama spać”, „Już nigdy”, „Odrobinę szczęścia w miłości”. Wykonawcy: Katarzyna Guran – sopran, Aleksandra Kalicka – mezzosopran, Agnieszka Ignaszewska-Magiera – fortepian

MUZYCZNE GWIAZDY PODGÓRSKIEJ JESIENI KULTURALNEJ 2018

CZERWONE GITARY – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów bigbitowych. Założony
w 1965 r. przez Bernarda Dornowskiego, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Kosselę, Jerzego Skrzypczyka i Henryk Zomerskiego. Pod koniec 1965 r. odszedł Henryk Zomerski, a jego miejsce zajął Seweryn Krajewski. W 1966 r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę długogrającą „To właśnie my”, która rozeszła się w liczbie 160 tys. egzemplarzy (pierwszy nakład).

Do największych przebojów Czerwonych Gitar należą m.in. takie utwory jak: „Anna Maria”, „Kwiaty we włosach”, „Tak bardzo się starałem”, „Nie zadzieraj nosa”, „Takie ładne oczy", „Historia jednej znajomości” czy „Matura”. Aktualnie zespół tworzą:

  • Jerzy Skrzypczyk – perkusja, wokal (zagrał wszystkie koncerty z Czerwonymi Gitarami)
  • Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa, wokal, aranżer (w zespole od 2002 r.). 
  • Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, wokal (w zespole od 1997 r.)
  • Dariusz Olszewski – gitara solowa, wokal (pierwszy koncert z zespołem w 2000 r.)

JACEK SILSKI – solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie (stała współpraca od 2010 r.). Wcześniej współpracował m.in. z Operą Śląską w Bytomiu, Operą Państwową we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Kiel w Niemczech – z jego zespołem odbył europejskie tournée.

Artysta występował m.in. z takimi wykonawcami jak: Julio Iglesias, Karel Gott, Gina T., Iri Korn, Boney M., ABBA, Goran Karan, Frank Galan, Francesco Napoli, In-grid, Goombay Dance Band, Kate Ryan, Edward Simoni oraz z czołówką polskiej estrady – m.in.: z zespołami Various Manx, Wilki, Budka Suflera, Kombi, Golec uOrkiestra oraz Marylą Rodowicz, Wiesławem Ochmanem, Piotrem Szczepanikiem, Ryszardem Rynkowskim czy Mieczysławem Szcześniakiem. Wśród jego ważnych osiągnięć warto również wymienić występ z wirtuozem skrzypiec – Vadimem Brodskim, legendą amerykańskiej trąbki – Garym Guthmanem oraz solistką Opery Narodowej w Warszawie – Bożeną Harasimowicz.

Na swoim koncie ma siedem wydanych płyt, filmy video oraz udział (z Operą Śląską) w nominowanym do Oskara w filmie „Kornblumenblau”. Jako jedyny w Polsce wydał płytę z największymi przebojami Julio Iglesiasa.

PABLOPAVO (właść. Paweł Sołtys) – wokalista, muzyk (reggae, pop, hip-hop, eksperymenty, elektronika, ballady, raggamuffin), autor tekstów piosenek i opowiadań. W 2014 r. otrzymał Paszport POLITYKI w kategorii „Muzyka popularna”. Trzy lata później był nominowany w kategorii „Literatura” za zbiór opowiadań „Mikrotyki”. Zyskał sławę jako jeden z trzech wokalistów Vavamuffin, grupy odwołującej się zarówno do tradycyjnej muzyki reggae, jak i do jej nowszych odmian tanecznych (dancehall i raggamuffin). Aktywnie współpracuje także z innymi zespołami i grupami. Angażuje się również w liczne projekty muzyczne.  Solowo debiutował w 2009 r. albumem „Telehon”, który ukazał się pod szyldem Pablopavo i Ludziki  – zespół towarzyszy artyście również podczas koncertów. Kolejne krążki nagrane z zespołem ukazały się w 2011 r. („10 piosenek”), w 2014 r. („Polor”) i 2017 r. („Ladinola”). Skład Pablopavo i Ludziki tworzą: Pablopavo – wokal, teksty; Earl Jacob – chórki; Radek Polakowski – skrzypce, akordeon, melodika; Raffi Kazan – gitara elektryczna i akustyczna; Emiliano Jones – bas, instrumenty klawiszowe, programowanie; Dj Zero – mpc, skrecze, programowanie; Jakub „Jahcob Junior” Kinsner – perkusja oraz Barton – dub master.

Więcej

http://ckpodgorza.pl/podgorska-jesien-kulturalna-15-17092017.html

Udział we wszystkich aktywnościach odbywających się w ramach Podgórskiej Jesieni Kulturalnej jest bezpłatny.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.