Screen & Sound Fest.: warsztaty interdyscyplinarne

sobota, 13 października 2018, 10:00

  • sobota, 13 października 2018, 10:00
  • Kino Kijów, al. Krasińskiego 34

Zajęcia poruszać będą różnorodną tematykę z dziedziny sztuki, kultury, historii, literatury i muzyki, skupioną wokół sonetów i kompozycji muzycznych „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego oraz ich współczesnej interpretacji w wykonaniu kompozytorów zaproszonych na Screen & Sound Fest. 2018. Posługując się rożnymi technikami plastycznymi uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie zilustrować własne uczucia i impresje związane z porami roku.

Na zajęciach dzieci wprowadzone zostaną w świat różnorodnych technik plastycznych i środków wyrazu artystycznego. Nauczą się zestawiania ze sobą plam barwnych, formowania brył przestrzennych, manipulowania rożnymi materiałami oraz posługiwania się niekonwencjonalnymi narzędziami. Celem warsztatów jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju umiejętności plastycznych dzieci. Zajęcia w przyjazny sposób łączą rozwój dziecka z doskonałą zabawą.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Oczkowska − doktorantka w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zajmuje się krytyką sztuki i teatru oraz kuratorstwem. W latach 2015-2016 redaktorka naczelna magazynu „Teatralia”. Kurator wystawy Kastraci w Galerii Cellar w Krakowie (2015), Hard Voguing w Galerii Widna w Krakowie (2017), Sowy nie są tym, czym się wydają w Galerii Henryk w Krakowie (2017) oraz Slavica w Galerii Szara Kamienica w Krakowie (2018) Pomysłodawczyni i organizatorka cyklu krakowskich konferencji naukowych poświęconych fotografii: Niewinne oko nie istnieje w Instytucie Sztuki i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII (2015), Zakłócone spojrzenie. Prawo do patrzenia i fotografia w Muzeum Fotografii w Krakowie (2016) oraz Odwracanie wzroku. Potrzeba widzialności i fotografia w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie (2017). Pisze dla magazynu „Szum” oraz kwartalnika kulturalnego „Opcje”. Od 2012 r. współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Grupa docelowa: grupa I - dzieci w wieku od 6 do 9 lat; grupa II - dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

Więcej

wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.