Festiwal BUKOVINA

sobota, 20 października 2018, 19:00

  • sobota, 20 października 2018, 19:00
  • Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Konopnickiej 17

BUKOVINA Resort od lat angażuje się w rozwój i promocję regionu Podhala, z którego się wywodzi. Jako Partner dla Krakowa wspiera także największe imprezy kulturalne stolicy Małopolski. Tym razem w roli organizatora zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu BUKOVINA, który odbędzie się 20 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet wraz z Orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz zespoły regionalne z terenu gminy Bukowina Tatrzańska.

Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego wesela w wykonaniu zespołów regionalnych z terenów Podhala i Spiszu. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie gminy Bukowina Tatrzańska festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać regionalnych zespołów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Gronia, Jurgowa i Czarnej Góry. Przygotowane specjalnie na ten wieczór widowisko z góralskimi tańcami i śpiewem będzie miało oryginalny, spisko-podhalański charakter.

Festiwal BUKOVINA uświetni premierowe wykonanie I Koncertu skrzypcowego „Visions” Stanisława Słowińskiego, jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja stanowi podsumowanie jego dotychczasowej drogi artystycznej, inspirowanej nie tylko przez wielkie, klasyczne formy, ale również jazz i muzykę improwizowaną. Słowiński, znany z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem Landscapes Too Easy to Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Kolejny album Visions Between Love and Death, nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a promująca go trasa koncertowa objęła Europę i Azję.

Podczas Festiwalu BUKOVINA Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będzie zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty Marka Mosia. Festiwal BUKOVINA zakończy wspólny występ wszystkich artystów zaproszonych do współpracy przez Resort BUKOVINA – Partnera dla Krakowa.

Partnerami Festiwalu BUKOVINA są Grupa Autoremo, Centrum Kongresowe ICE Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej

59 zł; dostępne w punktach InfoKraków oraz na www.festiwalbukovina.evenea.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.