Tajemniczy kufer 2019

sobota, 11 maja 2019, 10:30

  • sobota, 11 maja 2019, 10:30
  • sobota, 11 maja 2019, 12:30
  • niedziela, 9 czerwca 2019, 10:30
  • niedziela, 9 czerwca 2019, 12:30
  • Rydlówka, ul. Tetmajera 28
  • Rynek Podziemny, Rynek Główny 1/3

Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech już od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie – świadku minionych wieków i pozwala maluchom na stawianie pierwszych kroków w świecie przeszłości. Zachęca ich tym samym do interaktywnego poznawania historii i kultury Krakowa.

11 maja (uwaga – sobota!) 
Szafa jak malowana! Skrzynia krakowska
Szafy nie zawsze wyglądały tak jak dziś. Kiedyś służyły bowiem nie tylko do przechowywania ubrań czy najcenniejszych rzeczy, ale były także „pudłem do przeprowadzki”, które panna młoda zabierała ze sobą do nowego domu. Zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiecie się, jak wyglądała tradycyjna skrzynia krakowska oraz jakie skarby w niej przechowywano. Wspólnie zwiedzimy również Rydlówkę i wykonamy własne – inspirowane motywami ludowymi – pudełko na skarby.
Joanna Zdebska-Schmidt 
Rydlówka

9 czerwca
Historia nieuczesana. Grzebień
Dziś jest najczęściej plastikowy, dawniej wykonywany był głownie z drewna lub z… kości. Od zawsze służył porządkowaniu włosów na naszej głowie. Bohaterem spotkania będzie grzebień wprost z krakowskiego Rynku, z odległych czasów średniowiecza. Jakie fryzury nosili wówczas mieszkańcy Krakowa? Jakie nakrycia głowy były wtedy w modzie? Poszukamy odpowiedzi na te pytania, a następnie wcielając się w rolę stylistów mody zaproponujemy średniowiecznym krakowianom odpowiednie uczesanie, gustowny kaptur, kapelusz lub czapkę. 
Justyna Kutrzeba
Rynek Podziemny

Dla dzieci w wieku 4-6 lat, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.