Akademia Małego Odkrywcy 2018/2019

niedziela, 12 maja 2019, 11:00

  • niedziela, 12 maja 2019, 11:00
  • niedziela, 9 czerwca 2019, 11:00
  • Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Spotkania organizowane w oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Program dedykowany wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznawać Kraków, wyrastając tym samym na prawdziwych znawców, a zarazem miłośników jego dziejów i kulturowego dziedzictwa. Podobnie jak Krzysztoforek i Dorotka – bohaterowie muzealnego czasopisma „Krzysztoforek” − którzy wspólnie z dziećmi uczestniczą w zajęciach.

Dla dzieci w wieku 6–9 lat

12 maja
Driping, czyli historia kropki i plamy
Co można zrobić z dziurawej puszki pełnej farby, która kołysze się na sznurku? Wyobraźcie sobie, że... obraz! Driping to nowoczesna technika artystyczna, która jest absolutnie nieprzewidywalna i szalona. Obraz powstaje z kapiącej z puszki farby i za każdym razem wygląda trochę inaczej. Jesteście gotowi na prawdziwe artystyczne szaleństwo?
Michał Zawada
Muzeum Podgórza

9 czerwca
Land art, czyli zielona sztuka
Czy wiecie, że był kiedyś artysta, który przeniósł górę? A inny stworzył na jeziorze wielką spiralę, po której można chodzić? Land art to inaczej sztuka ziemi, czyli działanie artystyczne, którego tworzywem jest sama natura! Na naszych zajęciach z patyczków, liści, ale także z ziemi i piasku stworzymy własne niesamowite dzieła sztuki – tak piękne, jak otaczający nas krajobraz!
Paweł Szeibel 
Dom Zwierzyniecki

Więcej

12 426 50 60

info@mhk.pl

Wstęp: 5 zł od osoby, obowiązują zapisy.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.