Akademia Małego Odkrywcy 2018/2019

niedziela, 30 września 2018, 11:00

  • niedziela, 30 września 2018, 11:00
  • niedziela, 14 października 2018, 11:00
  • niedziela, 18 listopada 2018, 11:00
  • niedziela, 2 grudnia 2018, 11:00
  • niedziela, 20 stycznia 2019, 11:00
  • sobota, 16 lutego 2019, 11:00
  • Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Spotkania organizowane w oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Program dedykowany wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznawać Kraków, wyrastając tym samym na prawdziwych znawców, a zarazem miłośników jego dziejów i kulturowego dziedzictwa. Podobnie jak Krzysztoforek i Dorotka – bohaterowie muzealnego czasopisma „Krzysztoforek” − którzy wspólnie z dziećmi uczestniczą w zajęciach.

Dla dzieci w wieku 6–9 lat

30 września
Drzeworyt, czyli co skrywa się w drewnie 
Drzeworyt to nazwa-rebus, która kryje w sobie odpowiedź na pytanie, czym jest ta technika. Już wiecie? Zgadza się! Technika drzeworytu polega na ryciu w drewnie form, kształtów, postaci i budowaniu konkretnych scen, które następnie pokrywane są farbą drukarską i odbijane na papierze. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, podczas których razem zgłębimy ukryte w drewnie historie… A może podzielicie się z nami własną opowieścią?
prow. Dominika Bobulska

14 października
Kolaż, czyli historia wielu wycinków 
Czy wiecie, co łączy dawną sztukę chińską ze sztuką nowoczesną? Kolaż! Ta popularna ponad 2 tysiące lat temu technika, polegająca na tworzeniu obrazów z papierowych wycinków, była wykorzystywana przez wielu XX-wiecznych artystów. Podczas naszych warsztatów wykonamy własny kolaż z fragmentów zdjęć, gazet i tkanin. 
prow. Mateusz Szczypiński

18 listopada
Instalacja, czyli artystyczny (de)montaż 
Czy można potraktować przedmioty jako gotowe elementy do stworzenia dzieła sztuki? Odwiedzając galerie i muzea, możecie czasem natrafić na obiekty sztuki, które nazywamy instalacjami. Niektóre z nich są ogromne, wypełniają całą otaczającą nas przestrzeń, a inne… mogą służyć do doskonałej zabawy! W trakcie naszych warsztatów spróbujemy stworzyć własną instalację – wcielimy się w artystów i zobaczymy, jaka moc drzemie w wyobraźni!
prow. Mateusz Kula

2 grudnia
Malarstwo, czyli świat opowiedziany barwą 
Kolor. Plama. Światłocień... To tylko niektóre pojęcia kojarzone z malarstwem, uważanym za „królową sztuk pięknych”. Jedno jest pewne: każdy adept sztuki musi w swoim życiu przejść kurs malarski. Podczas naszych warsztatów dowiecie się zatem, czym jest malarstwo sztalugowe, zapoznacie się też z techniką mieszania farb, a także sposobami „kładzenia” ich na płótnie. A na koniec, pod okiem zaproszonego artysty, stworzycie własną martwą naturę. 
prow. Kinga Nowak

20 stycznia
Witraż, czyli wszystko, co lśni
Światło skrzy. Światło migocze. Światło mieni się wszystkimi kolorami tęczy. W trakcie naszego spotkania poznacie średniowieczną technikę witrażu. Dowiecie się, jak zabarwić na różne kolory promienie słońca i stworzyć z nich świetlisty obraz. Następnie, za pomocą kolorowych szkiełek, będziecie mogli stworzyć własny witraż, który rozświetli każde miejsce, w którym go powiesicie!
prow. Marcin Markiewicz

16 lutego
Sztuka wideo, czyli jak ożywić obraz 
Czy film może być dziełem sztuki? Ależ oczywiście! Niektórzy współcześni artyści tworzą ruchome obrazy. Pędzel, dłuto albo ołówek zastępuje im kamera, dzięki której tworzą historie trzymające w napięciu niczym najlepszy film akcji. W trakcie naszego spotkania odkryjemy przed Wami tajniki sztuki wideo i zaprosimy Was do stworzenia własnej filmowej opowieści!
prow. Martyna Kielesińska

Więcej

12 426 50 60

info@mhk.pl

Wstęp: 5 zł od osoby, obowiązują zapisy.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.