Rzecz o stworzeniu artysty, baśn muzyczna

sobota, 9 lutego 2019, 17:00

  • sobota, 9 lutego 2019, 17:00
  • poniedziałek, 11 lutego 2019, 10:00
  • poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:00
  • środa, 13 lutego 2019, 10:00
  • środa, 13 lutego 2019, 12:00
  • środa, 8 maja 2019, 12:00
  • piątek, 31 maja 2019, 10:00
  • Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62

„Rzecz o stworzeniu artysty”- to baśń muzyczna, w której zobaczymy jak siły materii i ducha walczą o dziecko. Każda z nich chce zawładnąć młodym człowiekiem dla swoich celów. W rezultacie przekonujemy się, że jedynie zrównoważenie potrzeb duchowych i materialnych pozwala na ukształtowanie osobowości twórczej – w naszym przypadku młodego artysty. W spektaklu zobaczymy też, jak rodzice głównego bohatera zmagają się z własnymi słabościami i utraconym życiem ludzi, którzy kiedyś się kochali i mieli swoje ideały. Wizyta dwóch niezwykłych – baśniowych - postaci Prestiża i Arcanusa całkowicie zmienia życie rodziny wystawiając je na trudną próbę, ale w rezultacie doprowadza do szczęśliwego zakończenia.
Spektakl jest przepełniony muzyką skomponowaną przez młodego krakowskiego artystę Stanisława Rzepielę, a wykonaną przez zawodowych instrumentalistów i wokalistów.
W role dziecięce wcielają się niezwykle utalentowani młodzi artyści Prywatnej Profesjonalnej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Dębskiego w Krakowie. Wspierają ich zawodowi aktorzy, muzycy i wokaliści.
„Rzecz o stworzeniu artysty” to widowisko pełne muzyki, ciekawej choreografii i ekscytujących piosenek, a wszystko dopełnione ponad 60 kostiumami i nadmarionetami Prestiża i Arcanusa.

Muzyka i kierownictwo muzyczne – Stanisław Rzepiela
Choreografia – Aleksander Kopański
Scenariusz, reżyseria, scenografia – Wojciech Dawid Terechowicz
Współpraca scenograficzna, kostiumy – Joanna Miczałowska, Kamila Sudoł
Partie chóralne – uczniowie PPSM I st. im. Aleksandra Dębskiego
Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Stanisława Rzepieli
Partie wokalne Arcanusa – Wojciech Dawid Terechowicz
Akompaniament/ koordynacja – Sabina Kołodziej
Partie gitarowe – Eryk Jaworski, Roch Jaworski

Wykonawcy:
Role dziecięce – błazny, goście, lekarze, animacja przedmiotami – uczniowie PPSM I st. : Antonina Rogala, Gabriela Korbiel, Julia Hohol, Jakub Hohol, Klementyna Nytko, Maria Peterson, Antonina Janus, Piotr Rysiewicz, Łukasz Szeląg
Cyprian – Piotr Grądziel i Feliks Antoniszczak-Kozioł
Mama – Joanna Wójtowicz
Ojciec – Łukasz Tomasz Kozub
Prestiż – Wiktor Kwarciak
Arcanus – Joanna Michałowska
Telefonistka – Sabina Antoniszczak

Więcej

40/30 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.