Aktywne czytanie. A ja nie chcę być księżniczką

sobota, 23 marca 2019, 12:00

  • sobota, 23 marca 2019, 12:00
  • Biblioteka MOCAK-u, ul. Lipowa 4
  • MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Lipowa 4

MOCAK zaprasza dzieci w wieku 4–8 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „A ja nie chcę być księżniczką” autorstwa Grzegorza Kasdepke, z ilustracjami Emilii Dziubak (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

„A ja nie chcę być księżniczką” to książka o dziecięcym teatrze z zaskakującymi przedstawieniami, pełnymi smoków rycerzy i księżniczek. Podczas warsztatów przekonamy się, że każda rola może być dobra, a wybór najlepszej dla siebie jest tylko kwestią wyobraźni.

Na warsztatach „Aktywne czytanie” lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Grzegorz Kasdepke – jeden z popularniejszych polskich autorów książek dla dzieci oraz młodzieży. Jego „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” została w 2001 roku nagrodzona tytułem Książka Roku. Wydał ponad 40 pozycji dla dzieci, z których część znalazła się na liście lektur szkolnych.

Emilia Dziubak – jedna z najpopularniejszych polskich ilustratorek oraz autorek, doceniana także na arenie międzynarodowej. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach. Jej książka „Gratka dla małego niejadka” znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards w Korei Południowej.

Więcej

12 263 40 36

edukacja@mocak.pl

10 zł (ograniczona ilość miejsc, konieczna rezerwacja), dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.