Festiwal Literatury dla Dzieci w NCK

czwartek, 13 czerwca 2019, 11:00

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 11:00
  • czwartek, 13 czerwca 2019, 19:00
  • Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Wydarzenie odbywa się w ramach 6. Edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, która odbędzie się w Gdańsku (28 maja – 1 czerwca) i w Krakowie (11 – 16 czerwca). Tym razem organizatorzy imprezy postawili sobie za cel udowodnić, że literatura przekracza strony książek i sięga znacznie dalej – jest źródłem inspiracji dla innych sztuk i – dlaczego nie? – źródłem dobrej zabawy!

13 czerwca | godz. 11.00
Jak rozmawiać w dymkach – warsztaty komiksowe z Robertem Trojanowskim (8+)

Autorskie, humorystyczne warsztaty komiksowe dla tych, którzy kochają rysować i czytać komiksy. Podczas warsztatów przeniesiemy się w czasie, aby poznać pierwszego rysownika na Ziemi. Poznamy najważniejsze elementy komiksu, stworzymy wspólną opowieść rysunkową oraz staniemy się częścią historii obrazkowej w zabawie KOMIKS NA ŻYWO. Zabierzcie ze sobą uśmiech i dobry humor. Warsztaty poprowadzi Robert Trojanowski, autor książki Zrób sobie komiks oraz Książki pod tytułem.

Brak wolnych miejsc! Lista pękła w szwach!

13 czerwca | godz. 19.00
Czytanki przed zachodem słońca. Kukuryku na Szpinaku – wierszyki folkowe czyta Jerzy Kujawski zwany Szpinakiem – Chałupa u Szpinaka (4+)

Jedyne w swoim rodzaju czytanie wierszy w klimacie wiejskiego gospodarstwa, wśród starych zabytkowych narzędzi i przedmiotów. Chałupa u Szpinaka to idealne miejsce, aby zapoznać się z folklorem, który wcale nie musi być nudny i przestarzały!

Brak wolnych miejsc! Lista pękła w szwach!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.