Etnograficznym okiem: Na czarno. Piórko kontra flamaster

niedziela, 26 stycznia 2020, 15:30

  • niedziela, 26 stycznia 2020, 15:30
  • Muzeum Etnograficzne, pl. Wolnica 1, ul. Krakowska 46

Posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkraczamy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym muzeum. Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego, co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to, co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas – możemy to przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztaty umożliwiają zapoznanie się z wybranymi technikami rysunkowymi. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i eksperymentują z własnym stylem. Hasła poszczególnych spotkań stają się drogowskazami w eksploracji wybranych aspektów etnograficznej ekspozycji. Podczas kolejnych odsłon korzystamy z różnych narzędzi, takich jak kredki, flamastry czy akwarele.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Na czarno. Piórko kontra flamaster
Twórcze poszukiwania nowych rozwiązań mogących zastąpić tradycyjne narzędzie plastyczne jakim jest piórko rysunkowe. Jak stare zakląć w nowym podpowiedzą etnodizajnerskie przedmioty sztuki użytkowej. Do rysowania tradycyjnych wzorów, motywów, obiektów posłużymy się flamastrem, pisakiem, markerem, aby nadać im nowy, bardziej współczesny wymiar..

Więcej

www.etnomuzeum.eu

migalska@etnomuzeum.eu

10 zł/pojedyncze wejście, obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.