Jak brzmi Kraków?

wtorek, 6 października 2020 - poniedziałek, 26 października 2020

  • wtorek, 6 października 2020 - poniedziałek, 26 października 2020
  • piątek, 6 listopada 2020, 18:00

Jak brzmi Kraków? Zabawa dźwiękowa i warsztaty muzyczne online dla dzieci w ramach festiwalu Sacrum Profanum 2020!

Skąd się bierze dźwięk? Jakie posiada cechy? Po co nam szum? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy podczas warsztatów muzycznych przeznaczonych dla dzieci i ich dorosłych opiekunów.

W trakcie spotkania zaprosimy do wspólnej zabawy dźwiękami oraz zachęcimy do aktywnego słuchania. Z nadesłanych nagrań uczestników odgłosów miasta nasz dźwiękowy specjalista stworzy małą kompozycję muzyczną. Najpierw spróbujemy wspólnie rozpoznać jej poszczególne elementy, a następnie wysłuchamy utworu w całości. Nauczymy się również, w jaki sposób wykorzystać dostępne programy komputerowe do zabawy dźwiękami i dowiemy się, które funkcje okazują się szczególnie przydatne w samodzielnym tworzeniu kompozycji.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-11 lat z towarzyszeniem dorosłych opiekunów.

Zasady udziału w warsztatach:

  • Aby wziąć udział w warsztatach, należy przesłać na adres edukacja@biurofestiwalowe.pl samodzielnie nagrane miejskie odgłosy, np. dźwięki ulicznego gwaru, pojazdów, szczekanie psów, śmiech lub płacz dzieci, szum wiatru lub liści drzew, śpiew ptaków.
  • Materiał dźwiękowy powinien być zapisany w formacie wav i nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2020 roku.
  • Z nadesłanych dźwięków stworzona zostanie krótka kompozycja muzyczna, którą uczestnicy będą mogli odsłuchać podczas warsztatów online – 6 listopada 2020 roku o godzinie 18.00.

Link do spotkania zostanie przesłany uczestnikom w osobnej wiadomości mailowej w pierwszym tygodniu listopada.

Więcej

Udział w warsztatach on-line jest bezpłatny.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.