Nowohuckie Centrum Kultury (i street artu)

al. Jana Pawła II 232

Budynek Nowohuckiego Centrum Kultury stał się monumentalną galerią prac streetartowych. Na tylnej ścianie znajdziemy wielkich rozmiarów Audiomural projektu Aleksandry Toborowicz, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Praca powstała w październiku 2013 roku i zajmuje aż 800 metrów kwadratowych. „Audiomural NCK jest wpisanym w kontekst miejsca syntetycznym obrazem klawiatury fortepianu i sprzętu do realizacji dźwięku. Łączy klawisze będące jednocześnie suwakami z elementami konsolety mikserskiej (potencjometry, gniazda canon i jack, gniazdo zasilania, przycisk on / off)” – pisze o swoim dziele artystka. Obraz doskonale wpisuje się w przestrzeń, gdyż za ścianą znajduje się sala koncertowa NCK.

W 2014 roku NCK zyskał jeszcze jedną pracę – w wyniku konkursu na frontowej elewacji pojawił się projekt nowohuckiego artysty Łukasza Lendy. Praca jest utrzymana w podobnej do Audiomuralu tonacji kolorystycznej i zachęca przechodniów, by nakręcić dziejącą się we wnętrzach Centrum kulturę.

Patrz także: Nowohuckie Centrum Kultury

Więcej

  • Dzisiaj czynne: brak informacji

www.nck.krakow.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.