Future Design dla dzieci (9-13 lat)

sobota, 21 listopada 2020, 18:00

  • sobota, 21 listopada 2020, 18:00
  • niedziela, 22 listopada 2020, 18:00
  • sobota, 28 listopada 2020, 18:00
  • niedziela, 29 listopada 2020, 18:00

Future Design dla dzieci to seria czterech warsztatów online, na których dzieci 9-13 lat, pod okiem architekta, będą mogły samodzielnie wykonać nieziemskie projekty architektoniczno-inżynierskie znanego im otoczenia.

Przede wszystkim postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie:

Jak ograniczenia pandemii wpływają na przestrzeń i jak zatem projektować na nowo?

Będą kapsuły mieszkalne, ogrody nie z tej ziemi, latające taksówki i odlotowe lądowiska.
Twoje dziecko może wziąć udział w dowolnym warsztacie. Nie płacisz za zajęcia, ponieważ odbywają się w ramach ” Sztuka do Rzeczy. Design w Krakowie”, projektu zrealizowanego przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.
Zajęcia odbywają się online w czasie rzeczywistym. Dziecko może zadawać pytania przez chat, kamerka nie jest wymagana. Wystarczy kartka, ołówek i dobry humor.
Obowiązuje rejestracja, zapisy tu: https://www.miarologia.pl/zapisy/
 
Program:
Pani Miarka i ogród nie z tej ziemi – 21 listopada (sobota), 18.00
„Pani Miarka i ogród nie z tej ziemi” to warsztat architektoniczny, podczas którego dzieci przeanalizują, co nam daje przyroda podczas kwarantanny? Czy nasz ogród może stać się zewnętrznym pokojem? Po co i jak go urządzić? Podczas wirtualnego spotkania z architektką Marzena Dranką, zwaną Panią Miarką dzieci samodzielnie zaprojektują własny ogród.
 
Pani Miarka i kapsuła mieszkalna na drzewie – 22 listopada (niedziela), 18.00
„Pani Miarka i kapsuła mieszkalna na drzewie” to warsztat architektoniczny, podczas którego dzieci zastanowią się jak powinna wyglądać przestrzeń odosobnienia podczas kwarantanny. Co powinno się znaleźć w kapsule mieszkalnej i gdzie ją umieścić? Podczas wirtualnego spotkania z architektką Marzena Dranką, zwaną Panią Miarką dzieci samodzielnie zaprojektują własną bazę na drzewie.
 
Pani Miarka i latające taksówki – 28 listopada (sobota), 18.00
„Pani Miarka i latające taksówki” to warsztat projektowy, podczas którego dzieci zastanowią się jak powinien wyglądać transport publiczny podczas pandemii. Co sprawi, że szybko i bezpiecznie będziemy mogli poruszać się po mieście, nawet gdy większość ludzi jest chora? Podczas wirtualnego spotkania z architektką Marzena Dranką, zwaną Panią Miarką dzieci samodzielnie zaprojektują latającą taksówkę.
 
Pani Miarka i lądowisko dla latających taksówek – 29 listopada (niedziela), 18.00
„Pani Miarka i lądowisko dla latających taksówek” to warsztat architektoniczny, podczas którego dzieci zastanowią się jak powinien wyglądać przystanek transportu miejskiego? Co pomoże zachować 1,5 m. odstępu w przestrzeni publicznej w czasie pandemii? Podczas wirtualnego spotkania z architektką Marzena Dranką, zwaną Panią Miarką dzieci samodzielnie zaprojektują lądowisko dla latających taksówek.

Więcej

www.miarologia.pl

wydarzenie online

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.