Wirtualne ferie zimowe z Centrum Kultury Podgórza

poniedziałek, 4 stycznia 2021 - niedziela, 17 stycznia 2021

  • poniedziałek, 4 stycznia 2021 - niedziela, 17 stycznia 2021

Po kolejnych miesiącach zdalnej nauki uczniowie szkół podstawowych zasłużyli na wypoczynek. Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania ze specjalnej oferty wirtualnych ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywać codziennie od 4 do 17 stycznia. Zapisy ruszyły 7 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty i zajęcia, organizowane w ramach wirtualnych ferii zimowych, to okazja do nauczenia się czegoś nowego, integracji z koleżankami i kolegami oraz świetnej zabawy. W ofercie znalazły się dwa tematyczne cykle, dzięki którym uczestnicy rozwiną swoje pasje i poznają zalety korzystania z nowych technologii. Na zajęcia zaprasza Siedziba Główna Centrum Kultury Podgórza, przy ul. Sokolskiej 13.

Nowa formuła

Centrum Kultury Podgórza przygotowało nową odsłonę ferii w wersji wirtualnej. Zajęcia będą się odbywać codziennie od 4 do 17 stycznia w godzinach 10.00-12.00, z wykorzystaniem platformy internetowej ZOOM, która dla uczestników jest dostępna nieodpłatnie i nie wymaga instalowania skomplikowanego oprogramowania.

Zajęcia będą miały formułę wideokonferencji. Uczestnicy będą informowani o szczegółach mailowo (otrzymają link do zajęć oraz inne ważne informacje – np. o materiałach, które będą potrzebne by wziąć w nich aktywny udział). Dzieci i młodzież z klas IV-VIII szkoły podstawowej będą mogli w tym czasie atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas poznając tajniki architektury Podgórza oraz rozwijać swoje pasje artystyczne.

Codziennie uczestnicy będą poznawać nowe zagadnienia związane z tematem zajęć, brać udział w praktycznych warsztatach i przesyłać zdjęcia przedstawiające swoje prace oraz proces twórczy. Każda z prac zostanie oceniona, a autorzy najlepszych otrzymają nagrody. Zwieńczeniem obu z cyklów będą weekendowe gry miejskie, podczas których osoby biorące udział w wirtualnych feriach będą miały za zadanie nagranie tematycznych filmów, które umieszczana będą na YouTube.

Podgórskie Architekturki

W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy wybiorą się do świata architektury i sztuki. Tam poznają wyjątkową zabudowę Podgórza, wezmą udział w twórczych zajęciach dotyczących historii najbardziej znanych zabytków oraz warsztatach plastycznych.

Spotkania będą dobrą okazją do poszerzenia zainteresowania dzieci otaczającą je rzeczywistością, rozwijania wrażliwości przestrzennej i ekologicznej oraz kreowania przyszłych gustów.

Podsumowaniem tygodnia będzie weekendowa gra w formie spaceru interaktywnego, na który uczestnicy będą mogli udać się wraz ze swoimi rodzicami. W ramach gry zatytułowanej „Tajemniczy jeleń i inne sekrety podgórskiej architektury” dzieci i młodzież będą miały okazje odwiedzić poznane w ramach zajęć miejsca i nagrać subiektywne przewodniki po Podgórzu. Prace uczestników zajęć zostaną udostępnione w mediach społecznościowych Centrum Kultury Podgórza, a na zakończenie cyklu zajęć każdy otrzyma dyplom oraz bon podarunkowy.

Kreatywne dzieciaki

Kolejny cykl będzie okazją poznania tajników fotografii oraz sztuki rękodzielniczej. Uczestnicy zajęć odkryją historię najważniejszych fotografii, przełomowe wynalazki z tej dziedziny, a także tajemnice tworzenia udanych zdjęć. Wszystkie prace fotograficzne wezmą udział w wirtualnej wystawie.

Prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane zostaną z wykorzystaniem przedmiotów obecnych w każdym domu, inspirując dzieci i młodzież do twórczego i eksperymentalnego podejścia do sztuki.

Cykl zakończy gra miejska przeznaczona dla uczestników i ich rodzin zatytułowana „Podgórze ukryte na starych fotografiach”. Głównym zadaniem będzie odnalezienie miejsc, przedstawionych na zdjęciach sprzed stu lat i nagranie filmików, pokazujących jak bardzo zmieniło się od tego czasu Podgórze. Każdy uczestnik, który weźmie udział w warsztatach i weekendowej grze otrzyma dyplom oraz bon podarunkowy.

Informacje i zapisy

Liczba miejsc w ramach każdego z zimowych cykli zajęciowych jest ograniczona. Wszelkie informacje na temat planowanych zajęć w ramach wirtualnych ferii można uzyskać telefonicznie, pod numerem 12 656 36 70 (wew. 30), natomiast zapisy odbywają się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Centrum Kultury Podgórza.

Opłata za udział w wirtualnych feriach z Centrum Kultury Podgórza wynosi 10 zł za tydzień. Organizacja zajęć została dofinansowana ze środków Dzielnicy XIII Podgórze.

Szczegółowy program wirtualnych ferii można znaleźć tutaj.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.