Aktywne czytanie. „Oto jest Paryż” | #MOCAKonline!

sobota, 13 marca 2021, 12:00

  • sobota, 13 marca 2021, 12:00

W sobotę 13 marca o godzinie 12.00 MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza dzieci do 7. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „Oto jest Paryż” napisanej przez Miroslava Šaška, w tłumaczeniu Macieja Byliniaka (Wydawnictwo Dwie Siostry). Zajęcia odbędą się online.

Każda książka to opowieść, podróż w rozległe krainy wyobraźni autora. Teraz przeniesiemy się na zasłużone wakacje do Paryża z lat 50 . ubiegłego wieku. W książce nie ma przygód, nie ma wielu bohaterów, jest w niej opis miasta, a dzięki lekturze i przepięknym ilustracjom, możemy stworzyć sobie przygodę sami i w zaciszu własnego domu usłyszeć głosy z pełnego targu ludzi czy poczuć chłód cienia wielkiej wieży Eiffla.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Miroslav Šašek – to czeski ilustrator oraz autor książek dla dzieci, który uwielbia przelewać na papier magię odwiedzanych miast. Z wykształcenia jest architektem, dzięki czemu udaje mu się uchwycić koloryt wielkich stolic Europy. Udało mu się stworzyć 18 tomów, w języku polski dostępne są pozycje o Londynie, Nowym Jorku, Monachium, Rzymie oraz Wenecji. Całą serię zapoczątkowała książka Oto jest Paryż, która była zwieńczeniem jego wakacji w tym mieście. Możecie wypożyczyć ją w Bibliotece MOCAK-u!

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Liczba miejsc ograniczona. Opłata za udział wynosi 5 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore: bit.ly/3aNQhZ7

Po zakupie biletu otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w warsztatach. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Biblioteką MOCAK-u.

Kontakt z Biblioteką pod adresem e-mail biblioteka@mocak.pl i pod numerami telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – sobota, godz. 9.00–16.00).

Do warsztatów potrzebne nam będą: kredki, papier, nożyczki, przezroczysta reklamówka / woreczek foliowy, taśma klejąca, papier techniczny / tekturka, flamastry, ołówki, farby / barwniki spożywcze, mąka, sól, proszek do pieczenia, woda, miska, patyczki do uszu, klej, patyczki do szaszłyków, stare gazety / kolorowe papiery, sznurek, papier toaletowy / ręczniki kuchenne, mikrofala, dużo uśmiechu i energii do działania.

Wydawnictwo Dwie Siostry w 2018 roku zostało ogłoszone Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku. Znane jest z przepięknych ilustracji nie tylko książek dla dzieci. Ich najbardziej znane książki to „Mapy”, „Jadłonomia” oraz publikacje z serii Miasteczko Mamoko.

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2021 roku: 17 kwietnia, 15 maja, 12 czerwca – do wakacji wszystkie zajęcia obywać się będą na platformie Zoom.

Prowadzenie: Olga Brewka

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.