Orfeo i Majnun, warsztaty o emocjach

niedziela, 1 sierpnia 2021, 11:00

  • niedziela, 1 sierpnia 2021, 11:00
  • niedziela, 8 sierpnia 2021, 11:00
  • niedziela, 15 sierpnia 2021, 11:00
  • niedziela, 22 sierpnia 2021, 11:00
  • niedziela, 29 sierpnia 2021, 11:00
  • InfoKraków Zgody 7, os. Zgody 7, Kraków

W kontekście pandemii, kiedy tak wielu z nas dotknęły różne trudne przeżycia, projekt Orfeo i Majnun, opowiadający o niełatwym związku między miłością, stratą i tęsknotą, nabrał nowego, niezwykle aktualnego wymiaru. Jedną z jego idei jest zaproszenie do twórczej współpracy różnych grup społecznych, a ponieważ obecna sytuacja nie jest łatwa również dla naszych dzieci, więc tym razem zwracamy się do tej właśnie grupy odbiorców kultury. Chcielibyśmy zachęcić najmłodszych do refleksji nad wewnętrznym światem ludzkich uczuć i dlatego zapraszamy ich na warsztaty artystyczne.

Podczas zajęć pragniemy pokazać małym uczestnikom uniwersalność historii Orfeusza i Majnuna i spróbować wspólnie odpowiedzieć na pytanie, jak ważne są emocje i czy różnią się one w zależności od wieku, koloru skóry czy pochodzenia. Będziemy rozmawiać o najmocniejszych ludzkich uczuciach, zarówno tych pięknych, jak miłość czy przyjaźń, jak i tych mniej przyjemnych, jak smutek czy samotność. Zastanowimy się również, czy sztuka może pomóc komuś w ciężkiej sytuacji i jaka jest rola zwierząt i natury w życiu człowieka. Później najmłodsi będą mogli w twórczy sposób wykorzystać swoje przemyślenia, tworząc prace artystyczne, nawiązujące do tematyki poszczególnych zajęć i wykorzystujące techniki zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki. Celem spotkań jest pokazanie dzieciom, że nawet niełatwe emocje są potrzebne oraz w jaki sposób można kreatywnie wykorzystać własne uczucia do różnych działań artystycznych.

Dzieci będę m.in. wykonywać drzewo dobrych uczuć, łączyć/sklejać/scalać złamane serce czy też przeniosą się na sawannę w poszukiwaniu centkowanych afrykańskich drapieżników.

PROGRAM

1.08, 11.00
Drzewo dobrych uczuć
Instalacja, dzieci wykonują trójwymiarowy model drzewa, które zamiast liści ma słowa, związane z pozytywnymi skojarzeniami i dobrymi emocjami.
Obowiązują wejściówki (kbfbilety.krakow.pl) do pobranie od 26.07, 12.00

8.08, 11.00
Sztuka od serca
Kolaż, podczas warsztatów pochylimy się nad „złamanym” sercem i spróbujemy znaleźć sposób, aby je naprawić stosując różne materiały plastyczne.
Obowiązują wejściówki (kbfbilety.krakow.pl) do pobranie od 2.08, 12.00

15.08, 11.00
Moc zwierząt
Malowanie dotpainting, dzieci wykonują portrety wybranych zwierząt stosując metodę kropkowania.
Obowiązują wejściówki (kbfbilety.krakow.pl) do pobranie od 9.08, 12.00

22.08, 11.00
Labirynt emocji
Rękodzieło, dzieci wykonują plecionki z włóczki, które obrazują skomplikowany świat emocji, a każda nić jest symbolem innego uczucia
Obowiązują wejściówki (kbfbilety.krakow.pl) do pobranie od 16.08, 12.00

29.08, 11.00
Maska dla artysty
Podczas zajęć zastanowimy się, czy twórcy potrzebują masek, czy też mogą w swojej sztuce całkowicie otworzyć się przed publicznością oraz wykonamy maski dla artystów, tak, aby dało się rozpoznać, jaką sztukę reprezentują.
Obowiązują wejściówki (kbfbilety.krakow.pl) do pobranie od 23.08, 12.00

Prowadzenie: Anna Kwiatkowska

Więcej

https://orfeomajnun.pl

wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.