Hanetsuki – warsztaty plastyczne

czwartek, 9 września 2021, 15:00

  • czwartek, 9 września 2021, 15:00
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26
Kiedyś popularna dziecięca zabawa, dziś bardziej jako ciekawostka dla kolekcjonerów i ozdoba domu. Hanetsuki to gra przypominająca badmintona. Polega na odbijaniu lotki hago przy pomocy drewnianych rakietek hagoita. Dawniej wierzono, że gra w hanetsuki chroni dzieci przed insektami, a obecnie pełni rolę podarunku noworocznego.
 
Muzeum Manggha zaprasza na warsztaty plastyczne z dekorowania drewnianych rakietek oraz tworzenia lotek inspirowanych tradycyjną japońską zabawą hanetsuki. Podczas zajęć uczestnicy na drewnianych rakietach będą tworzyć przedstawienia nawiązujące do kachō-ga (obrazów kwiatów i ptaków) oraz sztuki botanicznej. W trakcie warsztatu każdy uczestnik oprócz rakietki wykona również jedną lotkę.
Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w czwartek 9 września 2021 r. w godzinach 15.00–16.15. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.
 
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Hanetsuki 09.09”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób).
  • Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły + dziecko/dzieci”. Każda osoba wpisana na listę wydarzenia ma status czynnego uczestnika, do sali warsztatowej zapraszamy tylko osoby zaakceptowane w ramach zgłoszenia.
  • Wydarzenie w ramach cyklu „Poznajemy Japonię”. Wychodząc naprzeciw sugestiom naszych stałych Gości, stworzyliśmy opcję karty promocyjnej. Zasady akcji: zbierz pieczątki za udział w 3 wydarzeniach w ramach cyklu „Poznajemy Japonię” i skorzystaj z możliwości uczestnictwa w 1 zajęciach w ramach tego cyklu za promocyjną cenę 1 zł.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie. https://manggha.pl/.../Pliki_do.../Zarzadzenie192020.pdf
Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika oraz wzór oświadczenia opiekuna uczestnika dostępne w linkach poniżej. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

Więcej

manggha.pl/cykl/poznajemy-japonie

edukacja@manggha.pl

Koszt udziału wynosi 15 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.