Bajki Pod Globusem: na tropie smoków

sobota, 2 października 2021, 12:00

  • sobota, 2 października 2021, 12:00
  • Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1
Warsztaty z autorkami książki „Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci” Łucją Malec-Kornajew i Pauliną Jurkowska-Pudełko
 
To będą warsztaty o tym jak wytropić smoki w mieście i co zrobić, żeby je okiełznać… Przyjrzymy się smoczym delikwentom (może nawet odwiedzimy kilku w ich «pieczarze»?) i spróbujemy skonstruować prawdziwy wykrywacz (a może neutralizator?) smoków. Będziemy szukać smoków w księgarni, na jej zapleczu, na podwórku Domu Pod Globusem, na jego przepastnych korytarzach oraz w Sali Mehofferowskiej.
Jedne skrzypią tak, że słychać na sąsiedniej ulicy, inne puszczają nosem dym w kształcie młotka, gdy się je rozzłości, a jeszcze inne nie odmówią sobie pysznego serniczka z owczymi bobkami (choć wiedzą, że powinny przejść na dietę…) i puszczają potem straszliwe bąki… Jak tu z takimi wytrzymać?

Pewnego razu setki tych dzikich kreatur przeprowadziły się w jedno miejsce, do tajemniczego lecz spokojnego miasta Karako [K(a)rākō]. Od tego czasu w tym cichym wcześniej miasteczku wszystko się zmieniło. Ulice zaczęły pękać, balkony butwieć, a owce i gołębie …no cóż, nie mają już tutaj łatwego życia. Coś by pasowało z tym zrobić, zanim wszystko trafi… smoczy los. Tylko co?

Warsztaty poprowadzą autorki przewodnika, Łucja i Paulina. Mieszkają w Krakowie i oprowadzają po nim dzieci i dorosłych. Obydwie są historyczkami sztuki. Przed pandemią jedna z nich organizowała wycieczki edukacyjne dla grup i warsztaty, a druga prowadziła wielokrotnie nagradzane "Dziecięce Biuro Detektywistyczne Pani Fiszki - spacery po Krakowie". Teraz połączyły siły, żeby wspólnie złowić wszystkie krakowskie smoki i nauczyć Was tej sztuki.

***
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal dofinansowanego ze środków Miasta Krakowa i Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej

pr@liberglob.pl

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Rezerwacje: pr@liberglob.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.