Wszystkie drogi prowadzą do... Krakowa!, spacer edukacyjny

sobota, 16 października 2021, 11:00

  • sobota, 16 października 2021, 11:00
  • Brama Floriańska, ul. Floriańska

Poznawanie miasta i nauka partycypowania w wydarzeniach kulturalnych przygotowywanych przez kbf w ramach Kids in Kraków to główne założenia projektu „Odkryj Kraków”.

Odkryj Kraków to projekt zachęcający do odkrywania naszego miasta podczas tematycznych spacerów po mieście i karty pracy z inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek.

Wszystkie drogi prowadzą do... Krakowa!

W miejscu obecnego placu Świętego Ducha (koło Teatru im. J. Słowackiego) był kiedyś plac targowy, po którym została zabytkowa studnia, a później dworzec autobusowy, na którego pamiątkę na skwerze stanęło 7 zegarów (podobnych do tych znajdujących się tu kiedyś). Wskazują one godzinę w siedmiu różnych miastach: Krakowie, Edynburgu, Rochester, San Francisco, Cusco, Lwowie oraz Tibilisi.

Spacer dla dzieci z przewodnikiem w oparciu o karty Odkryj Kraków, podczas którego poznamy opowieść o zakonie Duchaków, okoliczności budowy Teatru Miejskiego oraz opowieść o samym placu św. Ducha, a także znanych cudzoziemców żyjących w Krakowie. Przed nami także „nauka” czytania zegara w różnych strefach czasowych na przykładzie zegarów ustawionych na placu.

Start: Brama Floriańska

prow. Barbara Polarczyk-Palider

***

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wejściówki, dostępne na kbfbilety.krakow.pl od 11.10, 10.00. UWAGA! Wejściówki pobieramy tylko dla dziecka (jedna wejściówka = jedno dziecko)

Więcej

Wydarzenie plenerowe, wstęp wolny, obowiązują wejściówki: kbfbilety.krakow.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.