Z natury rzeczy | Ferie w MEK

niedziela, 16 stycznia 2022, 12:30

  • niedziela, 16 stycznia 2022, 12:30
  • niedziela, 23 stycznia 2022, 12:30
  • niedziela, 30 stycznia 2022, 12:30
  • Dom Esterki, Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 46

W czasie ferii zimowych wyruszymy na Syberię. Przez bezmiar tajgi i bezkresne połacie tundry, aż po wybrzeża Oceanu Arktycznego, poprowadzą nas zaskakujące i unikatowe przedmioty z syberyjskiej kolekcji MEK oraz odkrycia, przygody i doświadczenia osób związanych z projektem badawczym Kolekcja syberyjska – nowe spojrzenie.

Od poniedziałku do piątku, wraz z członkami grup nieformalnych i zorganizowanych, podążymy szlakiem wędrujących reniferów, zaś w każdą niedzielę będziemy odkrywać potencjał pracy etnografa na warsztatach dla dzieci w wieku 6-9 – zawsze przy ulicy Krakowskiej 46, wśród przedmiotów z dalekiej Północy, w twórczej atmosferze i specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Przedmiot (z) opowieści
16.01.2022 r. godz. 12.30-14.30
Warsztat opowiadaczki i opowiadacza – o opowieściach z dalekiej Północy, w których występują przedmioty z kolekcji MEK i syberyjskich historiach, które mogłyby opowiedzieć obiekty znajdujące się w Muzeum.
W programie m.in. pełna Słońca i gwiazd piłka z Czukotki, praca z ruchem, rytmem i wyobraźnią, tworzenie instrumentów, których dźwięk współgra ze słowem.
Prowadząca: Barbara Mołas

Natura kolekcjonera
23.01.2022 r. godz. 12.30-14.30
Warsztat kolekcjonerki i kolekcjonera – o ludziach z krwi i kości, których kolekcje dały początek syberyjskim zbiorom MEK oraz potrzebie kolekcjonowania i związanych z nią wyzwaniach.
W programie m.in. niezwykle łyżki Cecylii Chrzanowskiej, odkrywanie właściwości naturalnych materiałów i twórcza praca w glinie.
Prowadząca: Zuzanna Surma

Zatrzymać chwilę
30.01.2022 r. godz.12.30-14.30
Warsztat dokumentalistki i dokumentalisty – o zapiskach z podróży, rysunkach, zdjęciach i modelach oraz innych metodach dawnych i współczesnych badaczy Syberii – do wykorzystania przez każdego.
W programie m.in. ćwiczenia z uważnego patrzenia i fotografowania oraz wykonanie osobistych notatników rzemieślniczymi technikami introligatorskimi.
Prowadząca: Zuzanna Surma

***
Informacje praktyczne:

Więcej

www.etnomuzeum.eu

Cena: 20 PLN (pierwsze dziecko) + 15 PLN (drugie i kolejne), płatność w kasie. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.