Kocie warsztaty ilustratorskie z Filipem Pągowskim i Agnieszką Szewczyk

niedziela, 26 czerwca 2022, 12:00

  • niedziela, 26 czerwca 2022, 12:00
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi Filip Pągowski wraz z Agnieszką Szewczyk. Warsztaty towarzyszą wystawie „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”.
Filip Pągowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców za granicą. Pod koniec czerwca mieszkający na co dzień w Nowym Jorku artysta zagości w Krakowie i poprowadzi wraz z historyczką sztuki Agnieszką Szewczyk spotkanie dla dzieci z rodzicami.
Warsztaty rozpoczną się wspólnym zwiedzeniem wystawy „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu” z artystami. Będziemy przyglądać się pracom i zastanawiać się, na ile sposobów można zilustrować słowo. Celem jest odkrycie wieloznaczności sztuki i uruchomienie wyobraźni najmłodszych uczestników. Następnie odbędą się warsztaty ilustratorskie, w trakcie których zainspirowani licznymi kocimi reprezentacjami będziemy próbowali stworzyć własne obrazy i ilustracje pod okiem wybitnych twórców.

Filip Pągowski – grafik, ilustrator. Jego ilustracje ukazywały się na łamach tak prestiżowych tytułów jak „The New York Times”, „Le Monde” czy „The New Yorker”; artysta tworzył dla największych światowych marek, takich jak Nike, McDonald’s, Ikea. Od lat współpracuje z japońskim domem mody Comme des Garçons.
Agnieszka Szewczyk – historyczka sztuki, kuratorka. Zajmuje się sztuką polską po drugiej wojnie światowej. Interesuje się historią projektowania graficznego. Kuratorka wystaw w najważniejszych muzeach i galeriach w Polsce. Pracuje w Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 26 czerwca 2022 roku w godzinach 12.00–14.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy recepcja@manggha.pl z tytułem „Warsztaty ilustratorskie 26.06”. W treści proszę podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Liczba miejsc ograniczona (limit: 25 osób). Nabór prowadzony jest do 22 czerwca. Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Koszt uczestnictwa dla jednej rodziny wynosi 45 zł (koszt biletu rodzinnego na wystawę).
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie:https://manggha.pl/images/upload/Pliki_do_pobrania/Regulamin_wydarzen.pdf?fbclid=IwAR04WpiLwNBwLB2n-ZrGU1h6rdBFbcNJJ_7ZZ3fsQ0hQsDDG9zJEFU9auTs

Więcej

https://manggha.pl/wydarzenie/kocie-warsztaty-ilustratorskie-z-filipem-pagowskim-i-agnieszka-szewczyk

recepcja@manggha.pl

Koszt uczestnictwa dla jednej rodziny wynosi 45 zł (koszt biletu rodzinnego na wystawę). Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.