Wianki na Wesołej | muzyczno-ekologiczny piknik rodzinny

sobota, 25 czerwca 2022, 11:00-16:00

  • sobota, 25 czerwca 2022, 11:00-16:00
    Wesoła, między ul. Kopernika 19, a ul. Śniadeckich 5

Natura, tradycja, dobra zabawa – to znamiona muzyczno-ekologicznego pikniku na Wesołej. Spodziewajcie się między innymi warsztatów, które nauczą nas jak dbać o planetę i szanować zieleń, a także pobudzających wyobraźnie kosmicznych podróży. Nie zabraknie koncertów, opowieści o tradycjach świętojańskich i – jakżeby inaczej – wianków!

Warsztaty odbywać się będą pod dużym namiotem, który zapewni ochronę przed słońcem. W strefie gastronomicznej będą też rozstawione parasole.

PROGRAM

11.00 – Muzyczna inauguracja: Bobobrzmienia
Interaktywny koncert dla małych i dużych. Żywa muzyka przeplatana jest zabawami śpiewno-ruchowymi w bardzo lekkiej i przyjaznej dzieciom formie. Zespół Bobobrzmienia tworzą doświadczeni artyści, którzy z powodzeniem przenoszą swoją pasję na uczestników koncertów. Różnorodność repertuarową Bobobrzmienia zawdzięczają współpracy z szerokim gronem cenionych muzyków.
Prowadzenie: Bobobrzmienia (http://bobobrzmienia.pl)

11.00-16.00 – Strefa zabawy Kids in Kraków
Tor przeszkód, wielkoformatowe puzzle, Głowa pełna kultury: malowanie na trawie.
Kids in Kraków zaprasza wszystkie dzieci do strefy zabawy, gdzie na najmłodszych wielki tor przeszkód, na którym będzie można popracować nad swoją kondycją. Z Kids in Kraków zwiedzimy także nasze miasto, układając mapę Krakowa z wielkoformatowych puzzli. A w strefie działań warsztatowych będziemy malować… na trawie!
Prow. Kids in Kraków (www.kids.inkrakow.pl)

11.00-16.00 – Pejzaż wieczorny
Zostań na chwilę artystą malarzem i rzuć się w twórczy wir. Fundacja Obraz w pigułce przygotowała dla was ogromne tło wieczornego pejzażu, na które będziecie mogli nanieść elementy związane z muzyką oraz ekologią. Czekają na was odpowiednio przygotowane farby w kolorach letniego zmierzchu.
Prow. Obraz w pigułce

11.00, 12.30, 14.00 – Z sercem do drzew
Jako ludzie bezustannie niszczymy naszą planetę. Wycinamy drzewa i bezpowrotnie rujnujemy otaczającą nas przyrodę. To właśnie drzewa mają dla nas wielowymiarowe znaczenie: dostarczają nam tlenu i materiału na opał, dają cień, służą do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku. Na tych warsztatach dzieci dowiedzą się: po co nam drzewa, jak rozpoznać wiek i rodzaj drzewa, co można zrobić z drewna. Przygotują także wzór serca na desce, który „wypełnią” drewnianymi plastrami oraz je ozdobią.
Prowadzenie: Eko-Chatka (https://eko-chatka.pl)

11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 – Ogródki ziołowo-warzywne
Podczas warsztatów mali ogrodnicy zapoznają się z poszczególnymi rodzajami sadzonek ziół oraz warzyw (opowiemy o zastosowaniu ich w kuchni, ich właściwościach prozdrowotnych, poruszymy temat ekologii oraz przydomowych ogródków), przygotują odpowiednio tabliczki z nazwami roślin, a następnie wykonają nasadzenia w wiaderkach/jutowych torbach.
Prowadzenie: Just in Nature (https://www.facebook.com/justinnaturerozkwitajacehoryzonty/)

11.00-16.00 – W centrum nauki – najciekawsze doświadczenia
Co może nam się przydać podczas wyprawy na inną planetę?
Coś wisi w powietrzu? Ale co?! I komu to potrzebne?
Ogień czy woda? Czy jesteś w stanie wytypować zwycięzcę?
Czy podejmiesz wyzwanie „Science Challenge”?
Edukatorzy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zaprezentują najciekawsze doświadczenia ze swoich pokazów popularnonaukowych. Bez Waszej pomocy się nie uda! Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania.
Prowadzenie: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon (https://cogiteon.pl)

12.00, 13.30, 15.00 – Ślady natury
Podczas warsztatów będziemy odbijać ślady liści na papierze oraz na tkaninach. Każdy z uczestników własnoręcznie ozdobi plecaczek dla siebie. Poza roślinami do ozdoby plecaczków będą przygotowane również stemple oraz szablony o różnych kształtach, a także pędzle, wałki do malowania farbami i pisaki do tkanin.
Prowadzenie: Pracownia Twórcze Momenty (https://www.facebook.com/tworczemomenty/)

12.00-14.00 – Zobacz dotykiem
O niepełnosprawności wiemy niewiele, również dlatego że na co dzień rzadko o niej myślimy, jeśli tylko w jakiś sposób nas nie dotyczy. Warsztaty sensoryczne „Zobacz dotykiem” będą zawierać ćwiczenia praktyczne i symulacje, tak by wzmocnić postawy tolerancji i akceptacji oraz zmniejszyć uprzedzenia wobec odbiorców kultury z niepełnosprawnościami. Warsztaty skupione będą przede wszystkim na niepełnosprawności wzroku.
W programie m.in. zabawy sensoryczne, poznanie świata osób niewidomych, pokazy sztuk walki osób niewidomych, tor przeszkód z białą laską.
Prowadzenie: WOMAI Kraków (http://womai.pl)

13.00 – Koncert na instrumentach etnicznych
Wyruszamy w niezapomnianą podróż z rytmem, w której każdy z uczestników przekazuje swoją pozytywną energię, jest wykonawcą i twórcą utworów. Po koncercie na instrumentach etnicznych odbędą się warsztaty na bębnach afrykańskich.
Prowadzenie: Krystian Truchalski/Ibabu (https://krystiantruchalski.pl)

12.00, 13.30, 15.00 – Warsztaty z kwiatem paproci ( tradycje świętojańskie)
Wspólne świętowanie zwycięstwa Słońca nad Księżycem i nadejście lata. Porzućcie na chwilę laptopy i smartfony. Poddajcie się zabawie, poszukajcie wraz z nami cudownego kwiatu paproci strzeżonego przez leśne stwory, poczujcie wiatr we włosach i przenieście się na chwilę w dawne czasy, by posłuchać magicznych opowieści. Gwarantujemy wam gry i zabawy pełne radości oraz uśmiech, który na długo zagości na waszych twarzach, w tym tworzenie amuletów czy grzechotek.
Prowadzenie: Cel Edu (https://cel-edu.pl)

14.00-16.00 – Wirujące wianki z przyszłości
Tradycyjnie wianki wiło się z polnych kwiatów i ziół, ale tylko do czasu wynalezienia nowoczesnych elektronicznych urządzeń do plecenia trzy po trzy oraz trzy po cztery. Dzisiaj do tworzenia pięknych wianków wystarczy wiertarka, tektura i mnóstwo farby. Współczesne wianki plecie się, buchając wirującymi bukietami barw, co sprawia, że są niepowtarzalne, nieprzewidywalne i bajecznie kolorowe. A jakie wianki stworzycie Wy? Zapraszamy na warsztaty rodzinne już 25 czerwca! Będziemy wirować, chlapać i zapominać się w wiciu najwspanialszych artystycznych wianków z przyszłości.
Prowadzenie: Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski, twórcy INSPIRO

***

Organizator: Miasto Kraków, kbf:, Kids in Kraków

Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Krakowa

Więcej

http://wianki.krakow.pl

wydarzenie plenerowe, wstęp wolny

Miejsca wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.