Uzbrojenie zwierząt, czyli o mechanizmach obronnych, spacer edukacyjny

sobota, 2 lipca 2022, 10:00

  • sobota, 2 lipca 2022, 10:00
  • sobota, 2 lipca 2022, 12:00
  • Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ zaprasza na spacer edukacyjnyny. Będziecie mogli, jak co tydzień, zwiedzić wystawę z przewodnikiem w cenie biletu!

Zwierzęta aby przetrwać i nie dać się zjeść stosują przeróżne techniki obronne, od tych najprostszych po bardziej skomplikowane. Może to być po prostu ucieczka mająca na celu zmylenie przeciwnika albo zwykły kamuflaż czy też upodabnianie się barwą do otocznia. Niektóre do obrony mają kolce, mocne zęby a także toksyny i inne substancje zapachowe. Są też zwierzęta które w chwili zagrożenia potrafią udawać martwe. O niezwykłych strategiach przetrwania będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spaceru.

W sobotę Centrum Edukacji Przyrodniczej czynne jest w godzinach 9:00-14:00.

Więcej

cep.uj.edu.pl/wystawy/zwiedzanie

W spacerze edukacyjnym mogą wziąć udział osoby, które zakupiły bilet wstępu. Bilety, w cenie 15 zł (zwykły), 8 zł (ulgowy), lub 35 zł (rodzinny), do nabycia w kasie Centrum.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.