Czytanie-odkrywanie: warsztaty pełne emocji

sobota, 26 listopada 2022, 10:00

  • sobota, 26 listopada 2022, 10:00
  • czwartek, 1 grudnia 2022, 17:00
  • czwartek, 29 grudnia 2022, 10:00
  • Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7

Cykl spotkań wokół literatury dziecięcej i emocji. Jak pomóc dziecku wyrażać emocje? Jak mówić o rzeczach, które sprawiają trudność i jak je komunikować? Te pytania stawia sobie niejeden rodzic. Na warsztatach głównymi tematami są przeżycia, doświadczenia, spotkania, lęki i małe zwycięstwa. Oswajamy strachy, zamieniamy się we wspaniałych bohaterów, podpowiadamy, jak poradzić sobie w różnych sytuacjach. Podpowiemy jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, nauczymy się, jak kontrolować wybuchy małych wulkanów złości oraz jak wyrażać smutek.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Michnowicz - psycholog dziecięcy, na co dzień prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne dla dzieci i młodzieży.

DATY I TEMATY WARSZTATÓW:

26.11.2022 (sobota) godz. 10:00 (dzieci: 3 – 5 lat)
Na spotkaniu przeniesiemy się do pewnego miasta, gdzie mieszka Słoń. Często czuje się smutny i samotny, bo nikt go nie dostrzega. Słoń marzy tylko o tym żeby zostać zauważonym. Historia Słonia stanie się dla nas pretekstem do rozmowy o potrzebie przynależności i akceptacji różnorodności, a także o problemie odrzucenia przez rówieśników.
Inspiracja książkowa: „Nikt nie widzi słoni” Katarzyna Wierzbicka

1.12.2022 (czwartek) godz. 17:00 (dzieci: 6 – 8 lat)
Tym razem poznamy prywatne życie uczuć. Będziemy im towarzyszyć w codziennych czynnościach, dzięki czemu dowiemy się, jak mieszkają, co lubią, z kim się przyjaźnią, co je złości oraz czego się obawiają. Ciekawość chętnie rozmawia z Lękiem pod szafą, Upór często się gdzieś przykleja, Złośliwość przygotowuje truciznę, a Cierpliwość zajmuje się konfiturami. Poznanie świata uczuć pozwoli nam z większą wrażliwością spojrzeć na własne emocje i lepiej je zrozumieć.
Inspiracja książkowa: „Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając

29.12.2022 (czwartek) godz. 10:00 (dzieci: 7 – 9 lat)
Na spotkaniu poznamy chłopca, który wpada na pewien pomysł. Zastanawia się, czy warto ten pomysł pielęgnować i jak zareagują na to inni. Mimo wątpliwości chłopiec decyduje się posłuchać swojego wewnętrznego głosu i zaczyna rozwijać pomysł, co prowadzi do wielu nieoczekiwanych zdarzeń. Historia stanie się dla nas pretekstem do rozmowy na temat kreatywności, wytrwałości i wiary we własne siły.
Inspiracja książkowa: „Co robisz z pomysłem?” Kobi Yamada

————
Wydarzenie realizowane przez Fundację Faktor Kultura w ramach zadania „Księgarnia - w poszukiwaniu nadziei”. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Więcej

cafe@nowaksiegarnia.pl

Wstęp na warsztaty jest darmowy. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: cafe@nowaksiegarnia.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.