Muzyczne przygody Głosi

sobota, 14 stycznia 2023 - niedziela, 15 stycznia 2023

  • sobota, 14 stycznia 2023 - niedziela, 15 stycznia 2023
  • sobota, 18 lutego 2023 - niedziela, 19 lutego 2023
  • sobota, 25 marca 2023 - niedziela, 26 marca 2023
  • sobota, 17 czerwca 2023 - niedziela, 18 czerwca 2023
  • Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
  • Fort Borek, ul. Forteczna 146

Cykl godzinnych spotkań Muzyczne przygody Głosi, to przedstawienia muzyczno-edukacyjne, organizowane w jeden weekend w miesiącu. Forma koncertu kameralnego z elementami warsztatowymi, w trakcie którego uczestnicy są świadkami przygód Głosi, a wszystko to przeplatane jest granymi na żywo utworami z zakresu muzyki poważnej i popularnej. Uczestnicy mogą wejść w interakcję z wykonawcami, sami spróbować swoich sił na scenie w formie muzycznej zabawy rytmicznej lub wokalnej. Osią każdego koncertu jest ludzki aparat głosowy.

Prowadzenie, śpiew - Iga Krzaczyńska

Muzyka filmowa – 14, 15 stycznia 2023
14.01, 10.00, 12.00 - Filharmonia Krakowska, sala Błękitna
15.01, 10.00, 12.00 - Centrum Kultury Podgórza - Fort Borek
Ścieżka filmowa jest nieodłącznym elementem ekranowego dzieła, aby zachwycało i było kompletne. Jest jak kostiumy dla aktorów i scenografia. Podczas pierwszego koncertu w tym roku, Głosia przedstawi najznakomitsze utwory filmowe, a z pomocą przybywają jej przyjaciele: fortepian, skrzypce i kotły. Wykonując wspólnie muzykę na żywo, przeniosą publiczność do kina. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest muzyka programowa i jaka jest jej rola w przedstawieniach.

Wykonawcy:

  • Iga Krzaczyńska – prowadzenie, śpiew, scenariusz
  • Agnieszka Ignaszewska-Magiera – fortepian, czelesta
  • Tomasz Arnold – instrumenty perkusyjne
  • Elżbieta Mudlaff – skrzypce

Muzyka żywiołów i emocji – 18, 19 lutego 2023
18.02, 10.00, 12.00
- Filharmonia Krakowska, sala Błękitna
19.02, 10.00, 12.00 - Centrum Kultury Podgórza - Fort Borek
Ziemia, powietrze, woda i ogień – cztery żywioły znane ze starożytności. W tym miesiącu tematyka koncertu będzie krążyć wokół największych sił natury, ale również wokół emocji i cech ludzkiego charakteru. Głosia wraz z fortepianem, altówką i klarnetem przedstawi charyzmatyczne dzieła muzyczne, symbolizujące siłę, stabilność, wartości intelektu, ale również intuicję i witalność! Będzie to wyjątkowe spotkanie, pełne duchowych przeżyć i symboliki, w którym wyobraźnia wykonawców i widzów nie zazna granic!

Wykonawcy:

  • Iga Krzaczyńska – prowadzenie, śpiew, scenariusz
  • Agnieszka Ignaszewska-Magiera - fortepian
  • Błażej Michna - altówka
  • Marcin Serwin - klarnet

Muzyka przyrody – 25, 26 marca 2023
Szum strumienia, chyboczące drzewa, kapiące krople z liści, poruszająca się na wietrze pajęczyna... To naturalne dźwięki tętniącej wokół nas przyrody. Natura gra w swej doskonałej harmonii od milionów lat i wszyscy powinniśmy się od niej uczyć. Na scenie, oprócz Głosi, pojawią się wspaniali muzycy grający na fortepianie, skrzypcach i oboju. Instrumenty te zabiorą nas w inspirującą podróż do melodii łąki, sadu, lasu i gór. Czy można grą instrumentów lub własnym głosem imitować powiew wiatru lub szum morza? Na to pytanie odpowiedzą nam utwory Beethovena, Vivaldiego, Faure, Debussy’ego, Karłowicza, Fogga, Grechuty, Geppert i Osieckiej.

Muzyka zwierząt – 15, 16 kwietnia 2023
Jest takie powiedzenie „dzieci i ryby głosu nie mają”. Nic bardziej mylnego! Dzieciaki mają potężny głos, a w świecie wodnym słychać wiele rozmów prowadzonych przez morskie stworzenia... Tym razem Głosia odkryje odgłosy zwierząt w gąszczu nut. Wraz z nią udamy się na gorące safari, do tropikalnego lasu i na szczyty gór. Kto wie, może spotkamy tego słynnego króla zwierząt z gęstą grzywą? W repertuarze kameralne utwory z cyklu Karnawał zwierząt (C. Saint-Saëns ), pieśń Pstrąg (F. Schubert), Krąg życia (utwór z filmu Król Lew, E. John) oraz instrumentalne utwory z zakresu muzyki programowej.

Muzyka ludowa – 20, 21 maja 2023

A gdyby tak mieć wehikuł czasu i móc przenieść się setki lat wstecz?
W jaki sposób zwykli ludzie spędzali wolne chwile, kiedy jeszcze nie istniało radio, czy komputer? Odpowiedź jest prosta: muzykowali! To był niezawodny sposób na okazanie radości, ale i radzenie sobie ze smutkiem. Rozśpiewana Głosia zabierze publiczność w podróż do barwnego świata muzyki ludowej, która dała początek największym dziełom kompozytorskim! Zapraszamy Państwa na kolorowy koncert, pełen folkowych brzmień i etnicznych rytmów. W rolach głównych najstarszy instrument świata: głos ludzki, a przy nim niezawodny akordeon oraz spora dawka instrumentów perkusyjnych.

Muzyka świata – 17, 18 czerwca 2023
Ach, jak cudownie by było umieć mówić w każdym języku świata! Jest to niestety niemożliwe, bo jest ich ponad 7 tysięcy... Jest jednak jeden uniwersalny język dla każdego kraju – język muzyczny, który od zawsze łączył ze sobą ludzi, niezależnie od ich pochodzenia.
Głosia i jej niezawodni przyjaciele: gitara, saksofon i wiolonczela przeniosą widzów w najdalsze zakątki kuli ziemskiej! Popędzą dookoła świata, robiąc przystanki w romantycznej Francji, gorącej Hiszpanii, smakowitych Włoszech, mroźnej Finlandii, a nawet na innych kontynentach. Poznają pokrewieństwa i różnice kulturowe w pieśniach śpiewanych przez Głosię i utworach instrumentalnych. Niemniej, mimo odmienności, muzyka ma zawsze jeden cel: poruszać duszę!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.