Spacer po CEL

niedziela, 19 lutego 2023

  • niedziela, 19 lutego 2023
  • niedziela, 26 lutego 2023
  • niedziela, 5 marca 2023
  • niedziela, 12 marca 2023
  • niedziela, 19 marca 2023
  • niedziela, 26 marca 2023
  • Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL), ul. kpt. Medweckiego 1, Balice

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL) to wyjątkowy w skali kraju ośrodek edukacyjny, realizujący autorski program przybliżający wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego. To lotnisko w pigułce wyposażone w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata, jednak w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa.

„Spacer po CEL” będzie ekscytującą lekcją i fascynującą przygodą zarówno dla pasjonatów lotnictwa, jak i rodzin z dziećmi. Centrum Edukacji Lotniczej podzielone jest bowiem na autorskie przestrzenie poświęcone różnej tematyce: „Konwencja CITES”, „Spakuj bagaż”, „Kosmos”, „Pokład  samolotu”, „VR Marshaller Room” czy „Korytarz Leonarda da Vinci”. Podczas godzinnej wycieczki zwiedzający będą mieli do dyspozycji szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, stanowiskami check-in i punktem kontroli bezpieczeństwa, a także wnętrze statku powietrznego, w którym będą mogli wygodnie rozsiąść się w prawdziwych fotelach lotniczych, poznać procedury związane z bezpieczeństwem i tajniki pracy personelu pokładowego. Ponadto odwiedzając poszczególne sektory, poznają  m.in. realia pracy tzw. „Marszałków” - koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego, czy odświeżą wiedzę o zjawisku stref czasowych. Będą też mieć możliwość zobaczenia nietypowych przedmiotów zabronionych czy zarekwirowanych pamiątek których nie wolno przewozić. Spreparowana głowa aligatora czy naszyjnik z zębów kotów afrykańskich to tylko kilka przykładów rzeczy  przewożonych w bagażach.

***
Nie musicie rezerwować miejsc na "Spacery po CEL", czekamy na Was o wyznaczonych godzinach. Parking pod CEL jest darmowy.

TERMINY:

  • każda niedziela: 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00

Więcej

www.krakowairport.pl/cel

664 908 911

wycieczki@krakowairport.pl

Koszt to 15 złotych od osoby. Czas trwania 1 godzina.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.