Kosmiczna awantura u Decjusza, spacer detektywistyczny

niedziela, 19 marca 2023, 10:30

  • niedziela, 19 marca 2023, 10:30
  • niedziela, 19 marca 2023, 12:30
  • Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 1943 roku 17 A

Co się stanie, gdy spotkają się gwiazdy? Czy zostaje po takim spotkaniu ślad?

W pięknej willi na przedmieściach Krakowa spotkały się kiedyś dwie gwiazdy. I jak to bywa między sławnymi osobami wybuchła między nimi... niewielka sprzeczka. O co pokłócili się ze sobą królewski doradca Jost Decjusz i badacz kosmosu Mikołaj Kopernik? Czy w starych murach willi pozostał po tej sprzeczce jakiś ślad? Co wyniknęło z ich spotkania?

Ach, gdyby tylko te mury mogły mówić… A może tym razem …przemówią?

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej Instytut Kultury Willa Decjusza przygotował wraz z Łucją Malec-Kornajew czyli słynną detektywką Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki  - kolejny spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza, czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach Willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

Najbliższy spacer detektywistyczny odbędzie się 19 marca (niedziela):

  • 10.30-12.00 - dzieci w wieku 6-8 lat
  • 12.30-14.00 - dzieci w wieku 9-11 lat

Uczestnictwo możliwe po zarejestrowaniu się: https://forms.gle/VtLD8bJZ1CNV3xvKA

Więcej

willadecjusza.pl/wydarzenie/kosmiczna-awantura-u-decjusza

Cena: 30zł/Dziecko, 25 zł - każde kolejne Dziecko z Rodzeństwa.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.