Muzeum Witrażu

al. Krasińskiego 23

Nie tylko muzeum, ale i żywy szlak witrażu mieści się w działającej od ponad stu lat słynnej krakowskiej pracowni.

W secesyjnej kamienicy poza podziwianiem obiektów prezentowanych na stałej ekspozycji można obserwować niezmienny od setek lat proces powstawania witraży. Tylko w samym Krakowie znajduje się ponad 200 witraży zrealizowanych przez tę działającą od 1902 roku pracownię. Współpracowali z nią najwybitniejsi polscy artyści początku XX wieku: Stanisław Wyspiański czy Józef Mehoffer – tu powstały m.in. wspaniałe witraże, które możemy podziwiać na Wawelu czy w kościele oo. Franciszkanów. W Muzeum Witrażu przestrzenie ekspozycyjne przeplatają się z działającą, „żywą” pracownią, podczas zwiedzania można więc obserwować proces powstawania dzieł, w ciepłej atmosferze historycznej pracowni, bezpośrednio nad głowami artystów i rzemieślników. Dlatego zwiedzanie jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem w określonych godzinach.

Grupy wyłącznie po rezerwacji!

Bilety: normalne 25, ulgowe 18 zł, rodzinny 72 zł (język polski), normalne 32 zł, ulgowe 24 zł, rodzinny 96 zł (język angielski)

Zwiedzanie i warsztaty dla dzieci 5-12: sobota, 11.30, bilety 25 zł (same warsztaty 15 zł)

Więcej

  • Dzisiaj czynne: 12:00-18:00

www.muzeumwitrazu.pl

+48 512 937 979

info@muzeumwitrazu.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.