Czołg (Muzeum AK)

Instrukcja wykonania czołgu przygotowana przez Katarzynę Mazur, edukatorkę z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Do wykonania pojazdu będziesz potrzebować:

 • dwóch tekturowych pudełek (większego do zrobienia kadłuba i mniejszego do wykonania wieżyczki);
 • 1 rolki po ręcznikach kuchennych lub kilku połączonych rolek po papierach toaletowych (do wykonania lufy)
 • kleju
 • możyczek i noża
 • taśmy klejącej
 • 2 podłużnych kawałków tektury (opakowań) i do wyboru nakrętki z butelek, płyty CD/DVD, wycięte okręgi z opakowań (do wykonania napędu gąsienicowego).
 • bibuły, farby, papieru kolorowego, pasteli, flamastrów itp. (do wykonania kamuflażu czołgu)

Wykonanie czołgu:

 1. W pierwszej kolejności przygotuj największe z pudeł. Sklej jego wszystkie odstające fragmenty tworząc podstawę czołgu i upewnij się, że wszystkie jego krawędzie są dobrze złączone, a cała konstrukcja jest stabilna.
 2. Tak samo postępuj z mniejszym pudełkiem. Następnie do jednego z jego węższych boków przyłóż okrągłą krawędź tekturowej rurki. Odrysuj jej krawędź na pudełku. Następnie wzdłuż linii, wytnij otwór. Następnie umieść w nim rurkę.
 3. Do górnej części pudełka stanowiącego podstawę pojazdu przyklej wieżyczkę wraz z lufą za pomocą taśmy klejącej lub kleju.
 4. Teraz przygotujesz napęd gąsienicowy. Wykonaj go na większym pudełku. Do jego dolnej części dłuższych boków przyklej nakrętki. Rozłóż je w dwóch rzędach. Z podłużnych kawałków tektury wykonaj taśmę. Otocz nią nakrętki, a następnie za pomocą taśmy lub kleju przymocuj do pudełka.
 5. Dowolną metodą wykonaj teraz kamuflaż czołgu. Możesz np. pomalować go farbami, kredkami albo obkleić go bibułą lub kolorowym papierem .

 Do dzieła!

muzeum-ak.pl

 

 

 

 

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.