Ekran TV, nadajemy!

Zabawmy się w prezenterów telewizyjnych i opowiemy np. wakacyjną lub świąteczną opowieść. Zatrzymamy je w kadrze, ale wcale nie potrzebujemy do tego elektroniki. Wystarczy nam kawałek papieru, taśma klejąca, nożyczki, kredki. I mamy swój własny ekran TV z przesuwanymi kadrami.

Na każdym kadrze można uwiecznić jedno wakacyjne/świąteczne wspomnienie albo jedno miejsce, które podczas wakacyjnych spacerów odwiedziliśmy lub jedno miejsce, w którym byliśmy podczas świątecznej przerwy.

Pierwszy krok:
Z tektury lub sztywnego papieru wycinamy prostokąt o wymiarach 24cm na 8cm. Zginamy ją na pół i w jednej i drugiej części wycinamy prostokąt o wymiarach 10 cm na 6 cm. – to będzie nasz ekran. Sklejamy obydwie strony wzdłuż cienkiego boku najlepiej z zewnątrz taśmą klejącą. Brzegi możemy pokolorować np. na czarno.

Drugi krok:
Wycinamy z papieru długi prostokąt o wymiarach 7 cm na 40 cm, rysujemy na nim co 8 cm kreskę dzieląc kartkę 5 prostokątów. Na każdym z prostokątów rysujemy obrazek, który będzie odpowiadał jednemu etapowi naszej podróży. Na pierwszym prostokącie warto napisać tytuł programu!

Trzeci krok:
Wkładamy pasek pomiędzy dwie warstwy przygotowanej tekturki, która jest naszym telewizorem i wówczas ją sklejamy (wzdłuż krótszego boku).

Gotowe! Nasza telewizja gotowa jest do nadawania.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.