Blogi kulinarne (cz. II)

3 lutego 2021

Z Nowym Rokiem warto zwrócić uwagę na to, co pojawia się na naszych stołach, by odżywiać się prawidłowo, zdrowo, różnorodnie i w miarę naturalnie. Prezentujemy drugą część kulinarnych blogów i tym razem sięgamy po porady specjalistów, którzy nie tylko sprawnie poruszają się w kuchni, ale na co dzień gotują dla swoich rodzin.  Znajdziemy u nich sprawdzone przepisy i inspiracje, które warto wykorzystać we własnej kuchni.  Czas na smakowite blogi kulinarne – odsłonę 2.

Kuchnia na wzgórzu to blog kulinarny, na którym znajdziesz proste i sprawdzone przepisy kulinarne, zdjęcia i codzienne życie.
Od autorki: „Bloga kulinarnego traktuję jak wirtualny pamiętnik, w którym zapisuje przepisy dla moich dzieci. Sama robię zdjęcia potraw, raz lepsze, raz gorsze, w zależności od tego, czy rodzina stoi nade mną i czeka ze sztućcami na obiad, czy nie ;)”
http://kuchnianawzgorzu.pl/

Mirabelkowy blog powstał z myślą o osobach, które lubią odkrywać nowe smaki i nie boją się eksperymentów.
Od autorki: „I chociaż swoje pierwsze kroki w kuchni stawiałam na ciastach w proszku i innych „fixach”, obecnie staram się, by moje potrawy były jak najbardziej naturalne i domowe. Zawsze czytam etykiety i popieram ideę świadomego odżywiania”.
http://mirabelkowy.blogspot.com/

Wrząca kuchnia to pierwszy w Polsce blog oraz społecznościowy portal o gotowaniu, inspirowany rosnącą dbałością o jedzenie.
Od autorki: „Wrząca kuchnia pozwala Ci na ugotowanie fascynującego jedzenia, dokupienie brakujących składników najwyższej jakości i dzielenie się Twoją pasją z innymi”.
http://Wrzacakuchnia.pl

Am Mniam to skarbnica znakomitych i przede wszystkim zdrowych przepisów na pyszne dania dla rodziny. Znajdziemy tu dania oparte na nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych produktach roślinnych, bez białej mąki i cukru.
Od autorki: „Na talerzach dorosłych i dzieci wciąż zdecydowanie za mało warzyw, owoców, pełnych zbóż, roślin strączkowych, nasion i orzechów, a właśnie te dary natury powinny stanowić podstawę diety dzieci i dorosłych”.
http://ammniam.pl/

Zielenina – na blogu nie znajdziemy przepisów ani z mięsem, ani z rybami. To w 100 proc. wegetariański blog kulinarny.
Od autorki: „Skończyłam studia prawnicze, ale praca w zawodzie nie dawała mi spełnienia. Chciałam uczynić świat lepszym miejscem, dlatego założyłam bloga o kuchni wegetariańskiej, zgodnej z moimi wartościami”.
http://Zielenina.blogspot.com

EkoQuchnia – założona  przez Edyty z miłości do gotowania, odkrywania nowych smaków, łączenia składników, zastępowania pewnych produktów innymi, bardziej zdrowymi, obalania stereotypu, że potrawa zdrowa to potrawa niesmaczna.
Od autorki: „Świeżo upieczona roślinożerka preferująca lokalne, sezonowe, najlepiej ekologiczne warzywa, owoce i zioła. Życiowa misja: pokazać wszystkim niedowiarkom że nieprzetworzone roślinne jedzenie może być naprawdę pyszne. Nie wierzysz że tak jest?”
http://Ekoquchnia.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.