Wąż z papieru

Z papieru można zrobić chyba wszystko. Tym razem trochę egzotyki – czyli kolorowy wąż. Jest może trochę układania, ale potem czeka nas super zabawa.

Wąż złożony jest z modułów, które trzeba do siebie przypocować za pomocą kleju.

Potrzebne materiały:

  •     kartka papieru pocięta na długie paski jednakowej szerokości;
  •     kredki/flamastry lub farby do narysowania twarzy;
  •     klej, nożyczki

Z każdego koloru papieru odcinamy po jednym plastrze o szerokości około 3 cm. Koniec jednego paska smarujemy klejem i przyklejamy prostopadle do niego koniec drugiego paska bibuły. Otrzymamy dwa paski – jeden pionowo, drugi poziomo. Przekładamy paski na przemian np. jeżeli ten pod spodem jest pionowo, a ten na wierzchu poziomo, to najpierw przekładamy ten, który jest pod spodem, czyli wykonujemy złożenie w górę (lub z dół). Teraz ten, który był na wierzchu jest pod spodem więc to jego składamy, czyli wykonujemy złożenie w prawo (lub w lewo). Kontynuujemy składanie bibuły do końca i tak jak na początku końce sklejamy ze sobą. Jeżeli chcemy zrobić dłuższego węża, to warto ostatnie paski zrobić węższe (2 cm i 1 cm) i zamiast sklejać końce pasków, doklejamy kolejne paski i dalej składamy.

Twarz węża wycinamy z papieru, rysujemy oczka (albo przyklejamy) i doklejamy charakterystyczny język.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.